Kolik ušetříte při změně dodavatele elektřiny nebo plynu?

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2017

Do naší letošní hromadné změny dodavatelů energií se již zaregistrovaly desítky tisíc českých domácností. Přidejte se také, registrace je nezávazná. Účast v kampani je jednoduchá, bezplatná, bezpečná a registrace je otevřená všem spotřebitelům. Řekněte o tom svým přátelům, příbuzným a známým! Čím více domácností se zapojí, tím lépe. Více účastníků posiluje naši pozici v jednáních o co nejvýhodnější cenu a podmínky dodávek elektřiny a plynu.

Proč je to výhodné?


Lepší cena

Hromadná změna dodavatele je založena na jednoduchém principu: čím více lidí se zapojí, tím silnější vyjednávací pozici mají, a tím lepší podmínky dodávek elektřiny a plynu mohou získat. Když dodavatelé vědí, že soutěží o balík mnoha tisíců zákazníků, jsou motivovaní nabídnout dobrou cenu, aby je získali pro sebe.

Lepší podmínky

Nejde nám pouze o cenu. Stejně důležité je pro nás pomoci spotřebitelům vyjednat férové obchodní podmínky s dodavateli energií. Ty nebývají k zákazníkům právě vstřícné, mezi časté nešvary patří například vysoké smluvní pokuty za předčasné ukončení smlouvy, skryté poplatky či automatické prodlužování smluv na dlouhá období. Každý dodavatel, který se chce zúčastnit aukce, musí přijmout naše podmínky, jejichž cílem je ochrana spotřebitele.

Šetříte čas i nervy

Vyznat se v nepřeberném množství nabídek, porovnat cenu s konkurencí a najít pro sebe nejvýhodnější produkt je pro běžného smrtelníka velmi obtížné a časově náročné. Jen málokdo si dokáže sám spočítat, kolik skutečně při daném tarifu zaplatí. Pro většinu lidí je tudíž obtížné zhodnotit, jestli se jim změna dodavatele vyplatí. Navíc se obávají velké administrativní náročnosti a tak situaci neřeší. S námi je to jednodušší – vysoutěžíme za vás nejvýhodnější nabídku, vypočítáme vám možnou úsporu a zařídíme přechod k novému dodavateli.

Jak probíhá aukce?

Kde získáte více informací?


Navštivte www.ChciVyhodnejsiEnergie.cz a prohlédněte si záložku „Nejčastější dotazy“. Nebo napište na energie@dtest.cz. Naše kontaktní linka 272 272 271 je vám k dispozici každý všední den mezi 9.–17. hod.
 

Online aukce, z níž vzejde vítězná nabídka, se za účasti notáře odehraje již 16. února. V loňském ročníku aukce trvala neuvěřitelných 18 hodin, takže jsme se ten den moc nevyspali, až do ranních hodin jsme sledovali online přenos průběhu aukce. Padlo v ní celkem 140 příhozů a podařilo se vysoutěžit nejnižší cenu na trhu. Doufáme, že i lotos budeme stejně úspěšní. Aukce se mohou zúčastnit všichni aktivní dodavatelé elektřiny a plynu působící v České republice. Podmínkou je, že předem souhlasí s řadou důležitých kritérií. Zaváží se například k tomu, aby v aukci nabízeli smlouvy na jeden rok bez automatického prodloužení, v nichž nebudou skryté poplatky a poplatky při řádném ukončení smlouvy. Podmínkou účasti bude dále například zajištění kvalitního zákaznického servisu. Dodavatelé budou během aukce předkládat své nabídky anonymně. Společnost, která nabídne nejnižší cenu elektřiny a plynu, se stane vítězem aukce.

Co se bude dít po aukci?

Každému zaregistrovanému spotřebiteli vytvoříme osobní nabídku. Na základě údajů poskytnutých při registraci vyčíslíme potenciální roční úsporu, kterou může dotyčná domácnost očekávat v případě změny dodavatele. Vypočítání takového množství nabídek nějakou dobu potrvá – budeme je rozesílat v průběhu března. Na zvážení nabídky budou mít zapojené domácnosti čas několik týdnů, přičemž ji mohou, ale nemusí využít. Neexistuje žádná povinnost nebo závazek, který by registrované spotřebitele nutil stát se zákazníkem vítězného dodavatele. Kdo se rozhodne pro změnu, vyplní jednoduchý online formulář, který předáme vítěznému dodavateli. Ten pak s novým zákazníkem vyřídí všechny formality potřebné k uzavření smlouvy.

Na registraci zbývá posledních pár dní

Využijte posledních pár dní a zapojte se i vy, registrace je otevřená do 15. února. Zaregistrovat se můžete prostřednictvím jednoduchého formuláře na webových stránkách http://www.ChciVyhodnejsiEnergie.cz. K registraci od vás potřebujeme znát jméno a příjmení, e-mailovou adresu a druh energie (elektřina, plyn), u nějž byste měli zájem změnit dodavatele. Poté vás požádáme o doplnění některých dalších údajů, například jaký je váš současný dodavatel energie a roční spotřeba energie. Tu najdete na posledním ročním vyúčtování za energie. Kompletní vyplnění registračního formuláře je velmi důležité proto, abychom vám dokázali přesně vypočítat výši možné úspory. Pokud máte na své jméno vedeno více odběrných míst, je potřeba vyplnit registrační formulář pro každé z nich zvlášť. Také možná úspora bude vypočtena pro každé odběrné místo zvlášť.

„Super akce, jednoduchý převod, žádné problémy, ušetřeno dost peněz. Díky dTestu jsem neměl obavy z toho, že něco přehlédnu, nebo že něco (nějaké podmínky, apod.) nebude v pořádku. Toto pohlídal dTest za nás.“
Honza N., účastník aukce v roce 2016 
„Změna předčila mé očekávání. Úspora je skutečná v mém případě obrovská a jsem velice rád, že šlo najednou řešit elektřinu i plyn. Doporučil jsem již v průběhu mnoha známým, kteří se také zúčastnili a byli spokojeni. Celkově za mě skvělý nápad a provedení. Děkuji.“ 
Martin K., účastník aukce v roce 2016
„Zajímavá zkušenost, která se vyplatí, jedině takovéhle akce mají šanci pohnout s cenami směrem dolů. Doporučuji všem.“
Milan S., účastník aukce v roce 2016 
„Vše proběhlo bez komplikací, připraveno to bylo na 100 %. Úspora na elektrické energii činí cca 20 %, což je zajímavé vzhledem k faktu, že moje domácnost elektřinou topí i ohřívá vodu.“
David V., účastník aukce v roce 2016 

Přihlásit