Test gramofonů 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2017

Gramofon žije. Ustál nástup magnetofonů, CD i empétrojek a po odmlce, kdy jej nad hladinou obecného zapomnění drželi dýdžejové, nachází opět cestu k běžnému spotřebiteli. Ten díky němu může oprášit své vzpomínky a známý zvuk znovu nechat plynout do uší. Jaký přístroj si na to pořídit? K odpovědi na otázku vám pomůže náš test 23 gramofonů.

Gramofony zažívají svůj velký comeback a na tento stav výrobci pružně reagují. Oproti těm vyráběným před 30 lety se však současné přehrávače liší. Dnešní uživatel si může vybrat model za cenu v řádů tisíců i desítek tisíc v závislosti na tom, jak kvalitní a jak vybavený přístroj požaduje.

Dnešní přehrávače často disponují DAC převaděčem, díky kterému lze analogový záznam z vinylu převést do digitální podoby. Tím se mohou původně „nedobytné“ nahrávky z objemných desek pohodlně digitalizovat a poslouchat tak například i ve sluchátkách empétrojky nebo v autorádiu.

Které přístroje poskytují lepší poslech - jednodušší, nebo ty vybavenější? Jak kvalitní zvuk lze očekávat z gramofonů s vestavnými reproduktory? To a další věci jsme zjišťovali v našem testu 23 gramofonů.
 


Gramofony s možností digitalizace desek (porovnat)

Gramofony bez možnosti digitalizace desek (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Gramofony bez možnosti digitalizace desek (7 výrobků)
poslední aktualizace: 2.2.2017
Gramofony s možností digitalizace desek (16 výrobků)
poslední aktualizace: 2.2.2017


Přihlásit