Test tiskáren 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2017

Sháníte novou tiskárnu? A je libo tiskařského všeuměla, který kromě samotného tisku umí dokumenty rozmnožovat a skenovat, nebo si vystačíte pouze s tištěním? Ať už jsou vaše preference jakékoliv, vodítkem pro výběr vám může být naše srovnání multifunkčních a jednoúčelových tiskáren. Věnujeme se v něm i otázce, k jakému účelu se hodí laserové a co je doménou inkoustových modelů. Celkově v testu naleznete plejádu 39 modelů různých kategorií. Potěšující je, že žádný z nich není učiněná katastrofa. Některé inkoustovky však trápí dodatečná spotřeba, takže se mohou prodražit.

Společně s našimi zahraničními partnery necháváme každoročně otestovat mnoho desítek modelů tiskáren všech typů. Pro naše srovnání jsme zvolili nejzajímavější v Česku dostupné produkty otestované v posledních 12 měsících.

Najdete mezi nimi jak multifunkční, tak jednoúčelové tiskárny, a to inkoustové i laserové. Všechny vybrané inkoustovky umí tisknout v barvě, mezi laserovými modely jsou černobílé i barevné.

Všechny tiskárny jsme podrobili zkouškám kvality a rychlosti tisku (textové dokumenty, grafy a tabulky, u barevných modelů také fotografie), odolnosti tisku před vlhkostí, snadnosti obsluhy, možnosti zapojení do sítě či spotřebu elektrické energie.


multifunkční tiskárny inkoustové (porovnat)

jednoúčelové tiskárny inkoustové (porovnat)

multifunkční tiskárny laserové barevné (porovnat)

multifunkční tiskárny laserové černobílé (porovnat)

jednoúčelové tiskárny laserové barevné (porovnat)

jednoúčelové tiskárny laserové černobílé (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tiskárny jednoúčelové a multifunkční 2010-2015 (298 výrobků)
poslední aktualizace: 29.2.2016


Přihlásit