Test plastových křesel a židlí 2006

Publikováno v časopise 1/2006

Máte důvěru v plastová křesla a plastové židle? Rozhodli jsme se je pro vás testovat. Naším testem prošlo čtrnáct výrobků a pouze tři vyhověly. Proč jsou ostatní nevyhovující? Co jim chybí a jaké si koupit? Poradíme vám.

Co zjistil náš test o plastových křeslech a židlích?

 
Plastový venkovní nábytek: Plastový venkovní nábytek musí mít kvality, které jsou určené jeho kategorií. Kategorie máme tři: camping, domestic, contract. Bohužel u námi testovaných výrobků nebyly kategorie uvedené. Přitom informovat o nich zákazníka je základní povinností výrobce.
 
Bezpečnost venkovního nábytku: Plastová křesla a židle jsou dle výsledků křehká a náchylná k destrukci. Při zatěžování dochází k únavě materiálu a k trvalé deformaci. To může vést ke zhroucení nábytku a možnosti úrazu sedícího. 
 
Naše testování: Náš test ukázal, že bílý plastový nábytek je k poškození náchylnější než barevný. Objevili jsme u venkovního nábytku spoustu nedostatků a víme, který nábytek je skutečně bezpečný dle požadavku evropského standardu. Jde pouze o jeden výrobek.
 
TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na testování plastových křesel a židlí. Se kterými výrobky budete spokojeni a jakým se vyhnout? Předplaťte si časopis Test a budete vědět více.

Testované produkty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Plastová křesla a židle (14 výrobků)
poslední aktualizace: 1.1.2006

Přihlásit