Test IPL epilátorů 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2017

Mít hladkou pokožku na celém těle je dnes pro většinu žen a dokonce i pro některé muže samozřejmostí. Odstraňování chloupků ale není činnost nijak zábavná, navíc se při použití klasických depilačních pomůcek, jako jsou žiletky nebo krémy, musí každých několik dnů opakovat. Dlouhodobější efekt slibují epilátory, které by měly odstraňovat chloupky i s kořínky. V našem testu jsme se podívali na zoubek fotoepilačním modelům využívajících technologii intenzivního pulzního světla (IPL). 

Za to, že nám do vínku bylo dáno ochlupení, aby nás chránilo a zahřívalo, bychom měli přírodě poděkovat. Lidstvo je ale nevděčné plémě, a tak se ho už odpradávna urputně snaží zbavovat. Pralidé tak podle některých zdrojů činili pomocí ostrého kamene nebo úlomků lastur, v době egyptských faraónů používali depilační směsi z nehašeného vápna nebo arseniku či měděné škrabky. Ve starověkém Řecku zase ochlupení pálili lampami nebo svíčkami. Bezpečný nebyl ani středověký způsob depilování obklady s žíravinou.

Revoluci přineslo 18. století, kdy světlo světa spatřila první žiletka. Holicí boom přišel ve století dvacátém, kdy módní vlna přinesla nejen zkracování sukní či kalhot, ale také rukávů. V roce 1915 zveřejnil americký Harper´s Bazaar fotografii modelky chlubící se hladkým podpažím v šatech bez rukávů. Na tehdejší dobu odvážné fotografie se chytila firma Wilkinson Sword a využila ji ke kampani odsuzující chloupky na ženském těle jako odpudivé a nehygienické. Trend hladké pleti se rozšířil po celém světě a za zmínku stojí také zvyšující se počet mužů, kteří si kromě tváře holí i jiné partie, například hrudník.

V dnešní době si můžete vybírat z několika způsobů, jak dosáhnout hladké pokožky. Metody se liší podle toho, zda jsou chloupky depilovány, tedy „usekávány“ na povrchu, nebo epilovány, tedy „vytrhávány“ i s kořínky. V prvním případě je řeč o jednorázových holítkách, žiletkách, holicích strojcích nebo depilačních krémech, ve druhém o epilátorech, vosku nebo laseru. Protože jsme se v minulosti věnovali testům depilačních pomůcek, rozhodli jsme se tentokrát pro změnu a na souboj vyzvali deset epilátorů využívajících technologii IPL, tedy intenzivní pulzní světlo.

Kromě efektivní epilace by tyto výrobky měly být snadno ovladatelné, šetrné k pokožce a bezpečné. Zda takové jsou, jsme otestovali na desítce IPL epilátorů dostupných na našem trhu.


Testované výrobky - IPl epilátory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

IPL epilátory (18 výrobků)
poslední aktualizace: 27.9.2018


Přihlásit