iPhone 6s má problémy s baterií

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 12.12.2016   

I chytré telefony od výrobce Apple mají potíže s bateriemi. Některé iPhony 6s se mohou samy od sebe vypínat, i když jsou plně nabité. Apple proto jejich majitelům poskytne bezplatnou opravu. Informuje o tom britská spotřebitelská organizace Which?.

Závada se týká přístrojů iPhone 6s vyrobených mezi zářím a říjnem 2015. Některé z těchto přístrojů se mohou samy vypínat, a to i v případě, že nejsou zcela vybité. Na vině je vadná baterie.

Apple existenci problému přiznává a vyzývá majitele chytrých telefonů iPhone 6s k tomu, aby si podle sériového čísla přístroje, jež mohou najít v nastavení telefonu, zkontrolovali, zda i jejich přístroj nepatří k potenciálně vadným.

Majitelé dotčených přístrojů mají právo na bezplatnou výměnu baterie v autorizovaném servisu. Před výměnou by si ovšem měli zálohovat veškerá data, vypnout službu „Find my iPhone“ a následně smazat veškerý obsah a nastavení.

Ovšem některé podmínky společnosti Apple vyvolávají rozpaky. Například výměna baterie podle výrobce neprodlužuje záruční dobu na telefon. Nárok na opravu telefonu nemají majitelé telefonu, který je poškozený, například má prasklý displej. V tomto případě si vlastník telefonu musí nejprve zaplatit opravu poškození, teprve poté může žádat výměnu baterie.

Největší kauza poslední doby, která se týkala baterií v chytrém telefonu, proběhla u výrobce Samsung. Ten musel v krátké době po uvedení své nové „vlajkové lodi“ Galaxy Note 7 přístroj stáhnout z trhu, použitá baterie mohla totiž vybouchnout.
 

Přihlásit