Test šicích strojů

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2016

Naposledy jsme se testování šicích strojů věnovali před téměř šesti lety. Tehdy třetina z nich dopadla v našem hodnocení dobře, zbytek byl uspokojivý. Letos se v testu 14 modelů dostupných na našem trhu dostalo i na velmi dobré známky. Nejhorší stroje skončily i tentokrát v průměru, byla jich však jen pětina. 

Před třiceti a více lety představoval šicí stroj alternativní cestu k oblečení, kterého byl v obchodech nedostatek. Dnes je tento přístroj v nadbytku textilních výrobků spíše cestou k alternativě. V každé době představoval také zdroj zábavy fanynek a fanoušků krejčoviny. Jeho opravářská funkce, do které patří záplatování, zapošívání, sešívání děr a jiné restaurátorské úkony, také zůstává v čase neměnná. Jen se současnými stroji je některé šití jednodušší.

Přestože šicí stroj nepatří mezi rychloobrátkové zboží, občas je třeba koupit nový. Jde o volbu na dlouhou dobu, proto stojí za to jeho správnému výběru věnovat aspoň chvilku. My jsme testování šicích strojů věnovali mnoho chvilek. Hlavní důraz jsme kladli na kvalitu šití, kterou prověřovalo mnoho dílčích zkoušek a hodnocení. Cílem bylo zjistit multifunkčnost přístrojů, proto jsme nechali laboratorně prověřit šití různými stehy, různé druhy látek rozdílných vlastností, použití speciálních funkcí. Významnou roli v hodnocení hrála i snadnost obsluhy strojů, včetně údržby a zpracování konstrukce. Speciální pozornost jsme věnovali hodnocení hlučnosti, ve které panovaly velké rozdíly.

Nechali jsme měřit desítky parametrů, zkušení laboranti i švadleny testovali a hodnotili. Všechno jsme pro vás zapsali, zpracovali a zjednodušili. 


Testované výrobky - šicí stroje (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Šicí stroje (14 výrobků)
poslední aktualizace: 1.12.2016


Přihlásit