Test tyčových mixérů 2016

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2016

Tyčový mixér tvoří součást kuchyňské výbavy nejedné domácnosti. Díky subtilním rozměrům je skladný, vždy po ruce a během chvíle zvládne práci, která by ručně trvala velmi dlouho. Jaká je ale kvalita výsledných pokrmů? Není majonéza příliš tekutá a dětská výživa plná nerozmixovaných kousků? A jak je to ve skutečnosti s obsluhou – je opravdu tak snadná, jak výrobci často uvádějí? Odpovědi na tyto otázky vám přináší test 16 tyčových mixérů.

Tyčový nebo také ponorný mixér je v tuzemských domácnostech velmi populární. I ten nejjednodušší se základní výbavou zvládne běžné mixování a šlehání, a pokud si pořídíte vybavenější model, můžete si v kuchyni dát, řečeno s trochou nadsázky, nohy nahoru. Zato zapojíte ruce. I když za vás totiž některé tyčové mixéry kromě přípravy těst, majonéz nebo omáček díky dodávaným nástavcům nasekají i cibuli nebo ořechy, musíte je po celou dobu činnosti držet. 

Při výběru přístroje je kromě příslušenství dobré zamyslet se tedy i nad hmotností, kterou může spotřebitel v nadšení pro konkrétní výrobek v obchodě často opomenout. Mějte však na paměti, že z regálu do nákupního košíku mixér berete jednou, při práci ho však vždy budete držet v ruce, kde se každých sto gramů může pěkně „pronést“. I když neexistuje nic jako ideální hmotnost, obecně lze říci, že s přístrojem vážícím přes kilogram se zvláště v případě delšího používání nemusí pracovat zrovna nejpříjemněji. Pozornost věnujte i dostatečné délce kabelu. Každá domácnost je jiná a má pracovní plochu jinak vzdálenou od zdroje elektrické energie, obecně ale platí, že kabel by neměl být kratší než jeden metr. 

Kromě snadné manipulace a pohodlného držení by mixéry měly umět mixovat a šlehat, ty vybavenější i sekat. Jak si poradí s majonézou, smoothie nebo třeba dětskou výživou jsme tentokrát testovali na 16 modelech.


Testované výrobky - tyčové mixéry (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tyčové mixéry (79 výrobků)
poslední aktualizace: 9.11.2021


Přihlásit