Test dětského nábytku 2006

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2006

Dětský nábytek musí být především bezpečný. Existuje evropská norma, která určuje bezpečnost těchto výrobků, např. vysokých židlí. Přesto se však setkáme s nedostatky v oblasti bezpečnosti výrobků. Jakých výrobků se to týká?

Co zjistil náš test o dětském nábytku?

 
O dětských židlích: Přemýšlíte o tom, jakou dětskou židli vybrat pro vašeho potomka? Existuje více druhů dětských židlí. Jde o vysoké židle, ke kterým se dokupuje jídelní podnos, vícefunkční židle, kombinace židle-stůl, rostoucí židle atd.
 
Bezpečnost dětských židlí: Výběr dětské židle rozhodně nepodceňujte. Děti jsou nejzranitelnější skupinou spotřebitelů. I přes to se však objevují různé závady v bezpečnosti dětských židlí. Některé výrobky mají ostré hrany a prohřešků je více. Někdy dokonce hrozí i pád ze židle. Vyvarujte se těmto židlím.
 
Upozornění: Vysoké židle by měly mít ve svém návodu upozornění, aby rodiče nenechávali potomky o samotě, popř. aby je připoutali bezpečnostními pásy, jsou-li součástí židle. Jen dva výrobky z patnácti vyhovovaly požadavkům normy na značení. Mějte vždy na paměti, že k bezpečnosti dítěte sedícího ve vysoké židli přispívá nejen kvalita židle, ale i váš přístup.
 
TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na testování dětského nábytku a jeho bezpečnosti. Jak dopadly jednotlivé výrobky? Předplaťte si časopis Test a budete vědět více.

Testované výrobky - dětské židle (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Dětské židle (30 výrobků)
poslední aktualizace: 1.9.2007


Přihlásit