Co najdete v prosincovém dTestu

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Ani v předvánočním čase nezahálíme. Připravujeme pro vás pět testů a navíc článek se srovnáním potravin. Tentokrát nás zajímalo, jak v našich přísných zkouškách obstála jedna z přísad do bramborového salátu, malí, ale šikovní pomocníci do kuchyně, „chytré“ dárky pod stromeček a také přístroje, se kterými uděláte z „ničeho“ hodně parády či ze starého nové. Naši potravináři pak porovnávali jeden z druhů kupovaných (nejen) vánočních pamlsků.

Připravili jsme pro vás následující testy a srovnání:

Chytré hodinky a fitness náramky: Jak chytří jsou tito „chytří pomocníci“ pro zaznamenávání sportovních výkonů či každodenních aktivit a jaké funkce nabízejí? Největší váhu jsme přikládali přesnosti naměřených hodnot, kromě funkcí jsme hodnotili také pohodlnost obsluhy a životnost baterie.

Sterilovaný hrášek: U luštěniny v konzervě nás zajímalo zejména, zda chutná tak, jak má, a zda výrobci dodržují udávanou hmotnost a podíl hrášku a láku. V konzervách jsme hledali i nečistoty a prázdné slupky a zhodnotili jsme i jak snadno se otevírají.

Šicí stroje: Nechali jsme otestovat kvalitu různých krejčovských úkonů, například začišťování okrajů a obšívání knoflíkových dírek, ale také prošívání či sešívání dvou různých látek. Zajímalo nás samozřejmě i to, zda se stroj zbytečně neotřásá a jak snadno se obsluhuje.

Tyčové mixéry: Jste-li v kuchyni jako doma a k dosažení úspěšných výsledků kuchařského snažení používáte nejrůznější pomocníky, můžete si toho nového vybrat v našem testu tyčových mixérů. Dozvíte se v něm třeba, zda přístroje umějí vyšlehat kvalitní majonézu nebo umixovat lahodné smoothie. Jako již tradičně otestujeme i to, jak snadná či obtížná je jejich obsluha nebo jak snadno se čistí.

Tablety: Kromě klasických parametrů, jako jsou kvalita displeje, výdrž baterie či odolnost proti mechanickému poškození, jsme se podívali také na to, jak si tablety poradí v běžném multimediálním provozu, tedy například s filmy, hrami či surfováním po internetu.

Linecké rohlíčky: Při srovnání složení „kupovaného cukroví“ nás zajímalo zejména, jaký tuk byl použit při výrobě. Podívali jsme se také na to, kolik v lineckém pečivu najdeme náplně a z čeho se skládá.

Těšit se můžete i na obvyklý právní a finanční servis či spotřebitelské novinky ze světa. Držitelé předplatného dTest Plus obdrží spolu s prosincovým vydáním dTestu také speciální vydání s tématem Bydlení.
 

Přihlásit