Závažná chyba u drahé televize LG

Publikováno v časopise 11/2016

Od laboratoře jsme obdrželi upozornění na vážné potíže se zvukem u luxusního 55palcového televizoru LG OLED55C6V.

Ten v českých obchodech seženete v průměru za více než 100 tisíc korun. Zvuk vyluzovaný tímto televizorem byl tak mizerný, že mu všichni tři hodnotitelé udělili nejnižší možnou známku a označili ho za nepoužitelný.

Problémy se objevily poté, co laboratoř provedla aktualizaci firmwaru na v té době nejnovější verzi (v04.30.06). Odborníci nejprve pojali podezření, že jde o vadný kus. Druhý zakoupený televizor však vykazoval totožnou chybu. Firmware podle všeho vypnul výškové reproduktory na levé a pravé spodní straně televizoru. Zvuk se šířil pouze ze střední části, kde se nachází reproduktor pro zvuk s nízkou frekvencí. Výsledkem je nepřirozená, mdlá a nelibě zabarvená zvuková reprodukce.

Společnost LG o chybě firmwaru nevěděla. Na základě našeho upozornění potíže potvrdila s tím, že se mohou týkat většiny evropských zemí, a slíbila vydat novou verzi. Ta by měla být k dispozici 8. listopadu (přímo z webových stránek LG je možné ji stáhnout již od 20. října). Výsledky televizoru v databázi platí pro verzi s funkčním firmwarem. 

Databáze testovaných výrobků

Televizory (464 výrobků)
poslední aktualizace: 27.6.2022


Přihlásit