Mnoho spotřebitelů se domnívá, že při koupi repasovaného telefonu je nemůže potkat takřka žádná komplikace a že kupují zboží ve stejné kvalitě jako nové, ale za výrazně nižší cenu. Test repasovaných iPhonů 6 z Belgie však ukázal, že tomu tak zdaleka není.
Výzkumníci objednali 18 repasovaných telefonů z různých e-shopů a podívali se, jak jsou na tom s funkčností, kvalitou náhradních součástek či se zárukou. Bez ztráty kytičky z tohoto testu vyšel jediný přístroj a to ten zakoupený u oficiálního distributora výrobků značky Apple. Čtyři další prodejci sice nabízeli kvalitní repasované iPhony, protiprávně však zkracovali poskytnutou záruku na pouhých šest měsíců.
Mnohý spotřebitel by však možná raději snesl kratší záruku než koupi telefonu s vážnou závadou. 12 přístrojů mělo potíže s baterií, výzkumníci belgické organizace odhadují jejich životnost na méně než jeden rok. V některých přístrojích se také našly nekvalitní neoriginální či dokonce padělané součástky. Do iPhonu tak byl namontován například nekvalitní fotoaparát či obrazovka s nižším rozlišením.
Test-Achats považuje výsledky za tristní. Na vině je podle ní částečně i společnost Apple, která do servisů nedodává dostatečné množství originálních náhradních dílů. Prodejci repasovaných telefonů tak někdy po padělcích sáhnou i v dobré víře. Belgická spotřebitelská organizace se přimlouvá za to, aby i na repasovanou techniku platila záruka dva roky, tak jak je tomu u nové.