Jak vybrat denní hydratační krém

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Sdílejte

Aktualizováno: 3.11.2016

Ceny hydratačních krémů se pohybují od desítek až po stovky a v některých případech dokonce tisíce korun. Jak ale bez ohledu na cenu poznat ten, který se snadno nanáší, dobře pleť hydratuje a nedráždí ji? Přečtěte si našich pár tipů.

Hlavním úkolem hydratačního krému je dostatečně zvlhčovat pokožku. Krém, který vám bude dobře sloužit, by navíc měl být snadno roztíratelný a měl by obsahovat co nejméně potenciálně rizikových látek, ohledně kterých by se měli mít na pozoru především alergici a jinak citlivé osoby.

Co se týče hydratace, samotná krabička nebo tuba krému vám těžko napoví, zda je vybraný úlovek pro vás ten pravý nebo ne. Řídit se v tomto případě můžete buď intuicí, radami známých nebo právě našimi testy. V tom aktuálním jsme srovnali univerzální hydratační krémy a hlavní roli jsme přisoudili právě zvlhčování pokožky.

Hydratace na prvním místě

Dobrou zprávou je, že s hydratací neměly výrobky problémy. Příjemná byla i jejich aplikace stejně jako vůně a poměrně rychle se vstřebávaly. Právě kosmetické vlastnosti, mezi které kromě aplikace, vůně a vstřebávání patří třeba i lepkavost nebo konzistence, by měly hrát roli pro výběr krému hlavně z praktického hlediska.

Protože každému vyhovuje jiná konzistence i vůně, nezbývá než si vyzkoušet, který z krémů bude vyhovovat právě vám. Pokud zkoušíte nový produkt, do začátku doporučujeme zakoupit co nejmenší balení. Jestliže se vám osvědčí, zakoupit můžete tubu nebo kelímek větší – z finančního hlediska se to zpravidla vyplatí.

Pozor na alergie

Patříte-li k alergikům nebo obecně citlivějším osobám, doporučujeme vám obezřetnost v případě chemických látek v krémech. Ty mohou, stejně jako jiné kosmetické produkty, obsahovat alergeny i další látky, které nemusejí být zdraví prospěšné. Kromě potenciálních alergenů, mezi něž patří například linalool, eugenól, géraniol nebo citronellol, nejsou v kosmetice žádoucí ani látky nazývané jako potenciální endokrinní disruptory. Jde o chemikálie, které mohou narušovat endokrinní systém, systém žláz s vnitřní sekrecí. Patří mezi ně například některé z parabenů, zejména ty s dlouhým řetězcem, tedy propylparaben nebo butylparaben.

Seznam všech látek použitých v kosmetice naleznete na obalu, a tak se vyplatí jej prostudovat. Najít byste na něm měli také kontaktní údaje na výrobce (dovozce), datum, do kterého výrobek plní svoji funkci, ale i číslo šarže nebo odkaz umožňující identifikaci daného výrobku.

 
 

Databáze testovaných výrobků

Denní hydratační krémy (18 výrobků)
poslední aktualizace: 3.11.2016


Přihlásit