Co najdete v listopadovém dTestu

Obsah únorového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 2/2023 Obsah únorového dTestu

I v předposledním měsíci letošního roku se můžete těšit na obvyklých pět testů a jeden srovnávací článek o potravinách. Na co se naši redaktoři a redaktorky zaměřili? V první řadě na jednu chuťovku se špatnou pověstí. Otestovat jsme ovšem nechali i pomůcky pro přípravu čaje, kávy a instantních polévek, něco pro krásnou pleť, něco pro nejmenší a všudypřítomné propojovatele světa. V potravinářském srovnávacím článku jsme se pak zaměřili na jednu oblíbenou pochoutku pro kuchaře a kuchařky.

Připravili jsme pro vás následující testy:

Uzený losos: Podle některých poplašných zpráv by měl být uzený losos z farmového chovu nejtoxičtější potravinou vůbec. Je na nich něco pravdy? Podívali jsme se na to, jak jsou na tom vzorky uzeného lososa z velkých chovů s obsahem dioxinů, pesticidů a dalších škodlivin. Zajímal nás ale i obsah soli a tuku a senzorické kvality výrobku.

Mobilní telefony: Na trh dorazila nová generace chytrých mobilních telefonů. Nechali jsme tedy otestovat nejen to, jak jsou na tom s novými „chytrými“ funkcemi, ale i s odolností vůči poškození, výdrží baterie, či jak kvalitním fotoaparátem jsou osazeny.

Denní hydratační krémy: Ověřovali jsme, jak dobře dokážou hydratační krémy zvlhčovat pleť nebo jak příjemné jsou z hlediska používání. Abychom to zjistili, nechali jsme je otestovat nejen v laboratoři, ale i prostřednictvím dobrovolnic.

Rychlovarné konvice: Dělají rychlovarné konvice svému jménu čest, nebo vyjde rychleji ohřát vodu na plotně? Kromě snadnosti obsluhy a hlasitosti jsme sledovali i to, zda se z konvice do vody neuvolňují nežádoucí látky.

Dětské vysoké židličky: Jsou židličky nabízené na našem trhu bezpečné? Nehrozí, že by se snadno převrátily, nebo že by si v nich dítě skříplo prsty? Jak snadno se skládají a čistí? Tyto všechny a ještě další otázky jsme si položili při testu dalšího výrobku pro nejmenší.

Čokolády na vaření: V dalším srovnání potravin jsme seřadili prodávané výrobky podle obsahu kakaa, sledovali jsme ale i obsah cukru a tuku.

Těšit se můžete i na obvyklý finanční a právní servis a spotřebitelské novinky ze světa.
 

Přihlásit