Test carvingových lyží 2008

Publikováno v časopise 12/2008

Potřebujete nové carvingové lyže? Jaké zvolit? I lyže podléhají módě. Na trhu najdete univerzální modely, ale i výrobky určené výhradně ženám. Pojďme se blíže podívat na kvalitu carvingových lyží.

Co zjistil náš test o carvingových lyžích?


Nejlepší carvingové lyže: Testovali jsme různé univerzální i dámské lyže a víme, které měly nejlepší jízdní vlastnosti. Chcete i vy lehké a stabilní lyže, které dobře jezdí? Poradíme vám.

Tloušťka hran: Při výběru lyží se zaměřte především na tloušťku hran. Některé modely ji mají příliš slabou. Jaká je jejich nevýhoda? Dají se brousit méně často, takže na nich nebudete tak dlouho jezdit. Pokud máte rádi trošku odvážnější jízdu, mějte hrany široké cca dva milimetry.

Vázání lyží: Chcete lyže a vázání od odlišných prodejců? Mnohdy to je problém. Většinou se prodávají pouze sety. Víme však, který výrobce vám umožní koupit si samotné lyže či samotné vázání.

TEST je tu pro vás. Lyžujete a chystáte se koupit nové carvingové lyže? Pak vás jistě zaujme testování jejich kvalit. Předplaťte si náš časopis a budete vědět více.
 


Sjezdové (carvingové) lyže 2008 (porovnat)

Sjezdové (carvingové) lyže 2010 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sjezdové (carvingové) lyže 2008 (41 výrobků)
poslední aktualizace: 1.12.2008


Přihlásit