Co najdete v říjnovém dTestu

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

V říjnovém vydání našeho časopisu, které opět obsahuje 16 stran navíc, najdete i pět nových testů. Podívali jsme se na něco pro motoristy, malé a velké kuchyňské spotřebiče, sladkou pochoutku a také na hygienické potřeby pro ženy a dívky.

Připravili jsme pro vás následující testy:

Lískooříškové pomazánky: Kolik obsahují kakaa? Jak jsou na tom s kvalitou použitého tuku? Nemůže se stát, že jsou kontaminovány nežádoucími látkami? Tyto otázky jsme nechali na vzorcích lískooříškových pomazánek prověřit v laboratoři. Svou roli v hodnocení ale hrají i senzorické zkoušky. V případě Nutelly jsme navíc porovnali šarže z různých zemí, zajímaly nás rozdíly v senzorice i ve složení.

Překapávací kávovary: Připraví ranní kávu mžiknutí oka, nebo si mezitím stihnete dát sprchu? Můžete se po ránu těšit na kvalitní překapávanou kávu, nebo jen na černou vodu s kofeinem? Zajímala nás také jednoduchost obsluhy a spotřeba energie, nově jsme měřili i to, zda konvička skutečně udrží kávu při správné teplotě.

Vestavné trouby: Trouby o šířce do 60 cm bez pyrolýzy jsme podrobili zkouškám na to, jak udrží teplotu či jak dlouho je třeba je předehřívat. Zajímala nás samozřejmě i spotřeba energie či hlučnost.

Celoroční a zimní pneumatiky: U celoročních pneumatik rozměru 205/55 R16 a zimních 185/65 R15 a 225/45 R17 nás zajímaly jízdní vlastnosti na sněhu, náledí i na mokré vozovce. Měřili jsme i míru opotřebení a hlučnost.

Dámské vložky a tampony: Vložky nebo tampony patří k hygienickým potřebám, které každý měsíc používají téměř všechny ženy v plodném věku. V našem testu se dozvíte, jak dobře tyto produkty absorbují tekutinu nebo zda neobsahují nežádoucí chemické látky a alergeny.

Těšit se můžete i na obvyklý právní a finanční servis či spotřebitelské novinky ze světa.
 

Přihlásit