Test spořících účtů 2008

Publikováno v časopise 12/2008

Jaké spořící produkty jsou nejlepší? Dnes už nejsou v módě vkladní knížky. Spořící účty jsou oblíbenější pro svou kratší výpovědní lhůtu, vyšší úročení a mají i mnohé doplňkové služby. Jaký konkrétní produkt si vybrat? Poradíme vám.

Co zjistil náš test o spořících účtech?


Peníze na zavolanou: Jde o spořící účet, u kterého si nemusíte lámat hlavu s výpovědní lhůtou. Stačí zavolat a peníze se vám převedou na váš běžný účet, samozřejmě bez penalizace. Je však třeba počítat s tím, že jsou tu nižší úroky.

Zhodnocení úspor: Chcete dlouhodobé zhodnocení úspor? Pak se vám „peníze na zavolanou“ nevyplatí. Máme však jiná spořící konta, která se pro tento účel výborně hodí.

Spořící konta: Nemusíte se bát, že byste si z nabídky spořících kont nevybrali. U nás jich je více než patnáct a mají i své alternativy. Které spořící účty jsou u nás nejvhodnější? Z testování jsme vynechali spořitelní knížky a konta s nutným vysokým počátečním vkladem.

Spořící konto versus běžný účet: U mnohých bank musíte mít běžný účet, abyste si mohli zřídit spořící účet. To má mnohé výhody, ale také nevýhody. Připravili jsme pro vás srovnávací tabulku, ve které jsme spořící účty a kombinované produkty odlišili.

Banky: Jaká banka bude pro vás nejlepší? Pečlivě ji vybírejte. Jednotlivé nabídky se liší. Poradíme vám jak postupovat, abyste si vybrali takovou banku, která bude pro vaše potřeby nejoptimálnější.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na spořící účty. Který pro vás bude nejlepší? Předplaťte si náš test a budete vědět více.Přihlásit