Test batohů na notebook 2016

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2016

Notebook, kniha, peněženka, oblečení na sport nebo krabička s obědem. Kvůli práci a dalším aktivitám s sebou denně nosíme spoustu nezbytností. Vhodným zavazadlem, které je dokáže pojmout, je městský batoh. Otestovali jsme 18 modelů dostupných na našem trhu a zjistili, jak dobře se nosí, jak jsou praktické a prostorné. Prověřili jsme voděodolnost v simulovaném dešti nebo pevnost popruhů pomocí zkušebních přístrojů a posuzovali i celkovou kvalitu provedení.

Nabídka městských batohů na trhu je široká co do barvy, designu, tvaru i vybavení. Abychom zjistili, jak pohodlně se nosí, jestli dobře drží na zádech nebo jak snadno se s nimi zachází, rozdali jsme všechny testované modely pěti dobrovolníkům. Skupinu tvořili tři muži a dvě ženy ve věku od 25 do 40 let. Každý z nich se se všemi batohy prošel po rovině, chodil s nimi po schodech a zkoušel si je opakovaně nandávat a sundávat – a to jak se střední, tak i se zvýšenou zátěží (4,5, respektive 9 kg). Mimo to se testující zaměřili také na další praktické aspekty. Mezi jednotlivými modely našli velké rozdíly. 

Batohy hodnotili nejen dobrovolníci, ale také experti v laboratoři. Zde zkoumali třeba, jak dobrou ochranu poskytují dané modely notebooku nebo jak kvalitně jsou provedeny. Městský batoh by měl být schopen udržet i v nepříznivém počasí svůj obsah v suchu, zejména když jde o drahou a citlivou elektroniku, a tak nás v testu zajímalo i to, jak produkty odolají náporu vody. Ačkoliv nelze očekávat, že budete ve městě moknout na dešti dlouhé desítky minut, voděodolný batoh je vždy výhodou. Testovaná zavazadla jsme proto vystavili simulovanému lehčímu dešti a zjišťovali vodotěsnost dna. Do řady produktů při „sprchování“ zateklo a při postavení do vody tekutina prosákla dovnitř.

V laboratoři jsme upřeli pozornost i na pevnost namáhaných částí batohu, tedy držadel a popruhů. Nechali jsme je otestovat na speciálním zkušebním zařízení. Z jednoho batohu se při z batohu vytrhla jedna strana horního držadla a došlo také k potrhání švů u horních částí popruhů a k uvolnění švů na celém batohu. 

Právě batohy lze přitom z různých typů zavazadel do města doporučit nejvíce. Jejich výhoda je na rozdíl od kabelek nebo brašen v tom, že hmotnost batohu je rozložená rovnoměrně na pravou a levou stranu a páteř je zatížená v ose.


Testované výrobky - batohy na notebook (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Batohy na notebook (18 výrobků)
poslední aktualizace: 1.9.2016


Přihlásit