Test brašen na jízdní kola 2006

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2006

Jezdíte-li na kole, jistě dáváte přednost brašnám přímo určeným na kolo. Batohy na záda jsou nepraktické. Test se zaměřil na testování cyklobrašen různých velikostí, provedení i cenových relací.

Co zjistil náš test o brašnách na jízdní kola?

 
Druhy cyklobrašen: V našem testu jsme se soustředili na dva typy brašen - podsedlové a rámové. Jednotlivé typy se od sebe v mnohém liší. Obecně můžeme říci, že chcete-li více prostoru, je lepší pořídit si rámové tašky.
 
Problémy s montáží: Montáž u některých výrobků může představovat problém. Našli jsme nedostatky v průvodní dokumentaci i v návodech. U mnohých bylo těžké vymyslet správné uchycení. Nebylo totiž popsáno v návodu.
 
Velikost brašny: Při výběru velikosti brašny se zamyslete nad tím, co s sebou obvykle vozíte. Jezdíte na kole několik hodin, nebo se vydáváte na vícedenní výlety a potřebuje mít s sebou i nářadí, náhradní duši, hustilku a další důležité věci? Velké brašny mají určité nevýhody. Na druhou stranu s nimi budete mít jistotu, že se do nich vejde vše podstatné.
 
Barvy brašny: Ani výběr barvy byste neměli ponechat jen na svém vkusu. Praktické jsou reflexní materiály, které nahradí zadní odrazku či boční odrazky. Které námi testované brašny mají reflexní signály?
 
Test je tu pro vás. Tentokrát pomáháme cyklistům vybrat si správnou cyklobrašnu. Testovali jsme různé výrobky. Předplaťte si náš časopis Test a budete vědět více.

Testované výrobky - brašny na jízdní kola (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Brašny na jízdní kola (15 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2006

Přihlásit