Jak vybrat sušičku potravin

Obsah červnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 6/2021 Obsah červnového dTestu

Aktualizováno: 5.8.2016

Pokud žijete sami, oceníte jiný typ sušičky než čtyř nebo vícečlenná rodina. Základní otázka, kterou byste si tedy před koupí přístroje měli položit, je tedy ta, jak často a jaký objem potravin v ní budete potřebovat sušit.

Potřebujete-li sušit větší množství potravin, vyplatí se vybírat z přístrojů s velkou sušicí plochou. Ta se přístroj od přístroje velmi liší – v našem testu se rozměry pohybovaly od necelých tří tisíc centimetrů čtverečních až po více než sedm tisíc. Pokud potřebujete sušit naráz různé typy potravin, vyplatí se zamyslet také nad nabídkou sušicích plat. Jejich počet se v našem testu u jednotlivých přístrojů pohyboval od čtyř do devíti.

Křížaly i těstoviny

Vyplatí se zauvažovat i nad tím, jaké suroviny budete nejčastěji sušit. Pokud vám stačí jednou ročně zpracovat přebytečná jablka a hrozny ze zahrádky, bude pro vás zbytečný přístroj, u něhož výrobce slibuje například sušení těstovin, ryb nebo květin.

Je dobré také zvážit, zda a případně jak často budete s přístrojem potřebovat manipulovat. Zjistěte si, jak objemný a těžký je ten vámi vybraný. Pro ilustraci dodejme, že výrobky v našem testu se pohybovaly ve váhovém rozpětí od 1,8 do zhruba 3,5 kilogramů.

Tichá domácnost?

Někomu hluk nevadí, jiný chce mít doma ticho. Pokud se řadíte ke druhé skupině, neopomeňte při výběru přístroje také jeho případnou hlučnost. Pokud tedy nemáte rádi hluk, navíc bude mít vaše sušička místo třeba na kuchyňské lince v koutě spojeném s obývákem, nezapomeňte si před její koupí zjistit hodnotu hlučnosti, která bývá uvedena na obale.

Některé sušičky disponují platy, která se dají mýt v myčce, což je z uživatelské hlediska jistě výhodou. Sušičku vždy čistěte až poté, co vychladne a je odpojená z elektrické sítě.

Neopomeňte čištění

Pravidelné čištění přispívá k prodloužení životnosti výrobku, a tak na něj nezapomínejte. Sušičku byste měli čistit hadříkem namočeným ve vodě nebo neagresivním čisticím prostředku. Některé sušičky disponují i platy, která se dají mýt v myčce. Pokud je toto pro vás důležité, opět na to myslete před koupí. Sušičku vždy čistěte až poté, co vychladne a je odpojená z elektrické sítě.

Cena

Ceny sušiček se pohybují od několika set do tisíc korun. Pokud hledíte na obsah peněženky, před koupí si ujasněte, jak často a k čemu ji budete používat a zda oceníte široké portfolio funkcí nebo jen ty základní.

Databáze testovaných výrobků

Sušičky potravin (14 výrobků)
poslední aktualizace: 4.8.2016


Přihlásit