Co najdete v srpnovém dTestu

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

V srpnovém vydání dTestu vás čekají čtyři testy. Tentokrát jsme se drželi zvláště výrobků pro kuchyň a domácnost. Otestovali jsme spotřebič, bez kterého byste sotva něco uvařili, ochucovadlo k párkům či těstovinám, jednoho pomocníka pro úklid a jednoho pro zdravé mlsání. Vedle testů jsme také porovnali složení různých značek jednoho oblíbeného sladkého pokrmu.

Kečupy: U kečupů nás nezajímalo jen složení a obsah nežádoucích pesticidů či mykotoxinů či senzorické hodnocení, hodnotili jsme také, jestli je balení praktické či jak snadno se kečup nalévá.

Sušičky potravin: Kromě hrozinek a křížal jsme v přístrojích sušili třeba i houby nebo maso. Zaměřili jsme se na kvalitu sušení, vzhled výsledných potravin i to, jak snadno se žvýkají nebo jak vypadají po čtyřiadvaceti hodinách. Stejně jako u jiných spotřebičů podobného typu nás u sušiček zajímala jednoduchost obsluhy nebo spotřeba energie.

Sporáky s indukční varnou deskou: Co se stane, pokud na indukční desku rozlijete vodu nebo použijete „neindukční“ hrnec? Neprověřovali jsme jen bezpečnost, ale i obsluhu a to, jak se na jednotlivých sporácích vaří a peče.

Vysavače: Jak pilně a spolehlivě pracují podlahové vysavače? Kolik špíny a prachu jim lze svěřit? Přineseme výsledky nejnovějších modelů na našem trhu.

Ovocné knedlíky: Na obalu sice vídáme lákavé bochánky těsta plněné čerstvým ovocem, realita však bývá jiná. U chlazených i mražených ovocných knedlíků jsme zkoumali složení, tedy nejen „éčka“, ale i například zda ovoce není něčím nastavováno.

Těšit se můžete i na obvyklý právní a finanční servis a spotřebitelské novinky ze světa.
 

Přihlásit