5 otázek pro Markétu Řezníčkovou

Obsah únorového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 2/2024 Obsah únorového dTestu

Dohlíží na to, aby žádný z dotazů zaslaných e-mailem do dTestu nezůstal nezodpovězen, i na to, aby v telefonických rozhovorech s předplatiteli dTestu a zájemci o informace vždy z naší strany zazněly relevantní informace. Spolu s kolegyněmi se stará o chod kanceláře dTestu. A koordinovala také projekt hromadné změny dodavatelů energií Chci výhodnější energie. Představujeme vedoucí administrativního oddělení dTestu Markétu Řezníčkovou. Co ji samotnou jako spotřebitelku těší a co naopak rozčiluje? Na čem momentálně pracuje a na co se těší?

Markéta Řezníčková (1992) vystudovala SOŠ pro administrativu EU, obor provoz diplomatických služeb. V dTestu pracuje od roku 2015, v současné době jako vedoucí administrativního oddělení, jehož hlavním údělem je péče o předplatitele a podpora ostatních oddělení. Ve volném čase se zajímá o kulturu, hudbu, umění a přírodu. Ráda čte knihy, kreslí, cestuje a má ráda zvířata.

 

Jaká jsi spotřebitelka?

Myslím, že celkem zodpovědná a šetrná. Každý nákladnější nákup pečlivě promýšlím. Většinu věcí používám, dokud slouží svému účelu, byť z estetického hlediska to již není žádná sláva. Co se týče nakupování obecně, to mě příliš nebaví, takže do obchodu chodím s plánem, co přesně tam potřebuji pořídit, což zredukuje čas, který tam strávím. Impulzivní nakupování není moje parketa.

Výhodou práce v dTestu je přístup k informacím z první ruky, čehož využívám zejména v případě potravinových testů a pak také spotřebitelského práva. Není nad to, mít v této oblasti přehled a vědět, na co si dávat pozor. Tento druh informací předávám i své babičce, vzhledem k tomu, jaké nástrahy a klamavé praktiky čekají právě na seniory.

Co tě jako spotřebitelku nejvíce rozčiluje?

Nepoctivost, poskytování nepřesných a zavádějících informací nebo v případě dodavatelů energií naopak neposkytování informací o stávající smlouvě. A klamavé praktiky obecně, zejména jsou-li cíleny na seniory.

Co je tvůj dosavadní největší úspěch v hájení svých spotřebitelských práv?

Naštěstí jsem svá spotřebitelská práva nikdy příliš hájit nemusela. Když už bylo co řešit, vždy to šlo jako po másle, bez jakýchkoli obstrukcí a komplikací. Skutečně si nevybavuji, že bych někdy jako spotřebitelka pohořela.

Na čem momentálně pracuješ?

Stále ještě s kolegyněmi pracujeme na kampani Chci výhodnější energie. Na základě zpětné vazby od spotřebitelů vyhodnocujeme, jaký vliv má naše kampaň na chování ostatních dodavatelů energií a zapojeným spotřebitelům jsme i nadále k dispozici během přechodu k vítěznému dodavateli z naší aukce. Vedle toho pracuji na běžných věcech, týkajících se chodu našeho oddělení aneb vždy je na čem pracovat a co zdokonalovat.

Na co z blízké budoucnosti se těšíš?

Na každý další výlet do přírody, na který se během léta ještě vypravím a na všechna ta zajímavá místa, která během cestování jistě objevím. Teplá roční období jsou mi nejmilejší a snažím se příjemné letní dny nepromarnit nicneděláním, byť i to je občas (zejména v tropických vedrech) příjemné.

Ptala se Markéta Barošová Lajdová

Přihlásit