Webináře

Webináře jsou krátké kurzy na jedno téma, které probíhají on-line přes internet. Velkou výhodou je, že zájemce může zůstat v pohodlí domova a účastnit se přímo od svého počítače.

Cena: zdarma

Určeno pro: každého, kdo se zajímá o svá spotřebitelská práva

Plánovaný rozsah: cca 30 - 45 minut

Lektoři: Soňa Libigerová, Kristýna Dobrianská

Témata nejbližších webinářů

Jak se vyvarovat nejčastějších problémů při skončení nájmu bytu

23. října 2019 od 18:00

Nic netrvá věčně, a tak i nájem bytu jednoho dne skončí. Při stěhování z nájemního bytu a jeho odevzdání zpět pronajímateli je třeba pamatovat na řadu věcí. Navíc i sebelepší vztah se může kvůli různým neshodám zkomplikovat. Na co si tedy dát pozor, vám poradíme v našem půlhodinovém živém vysílání na Facebooku.

Jak vybrat bezpečný e-shop?

13. listopadu 2019 od 18:00

Řada z vás dává nejen před Vánoci přednost pohodlí online nakupování před náročnou túrou po nákupních střediscích. Špatný výběr internetového obchodu vás ale může o pohodu připravit pozdějšími reklamacemi či náročným vymáháním práva. Jak vybrat správný e-shop a nespálit se, vám poradíme v našem půlhodinovém živém vysílání na Facebooku.

Jak se zúčastnit webináře

Webinář je vysílán on-line na facebookové stránce Časopis dTest. Pro sledování webináře není potřeba mít účet na Facebooku, pouze si v danou chvíli otevřete naši facebookovou stránku. V průběhu webináře můžete pokládat dotazy, ale pouze v případě, že máte svůj facebookový účet.

O připomínku webináře den/hodinu předem si můžete napsat na webinare@dtest.cz či 730 132 676.

Videoarchiv

 • Stavba a rekonstrukce domu či bytu

  23. října 2018

  Když se rozhodnete nechat si zvelebit či postavit bydlení někým jiným, může být složitější zakázku zařadit do správné právní škatulky. Pokud si většinu materiálu obstará sám zhotovitel, půjde o kupní smlouvu. Pokud ho však dodáváte vy, jde o smlouvu o dílo. Jaký je mezi nimi rozdíl a jak se liší pravidla, kterými se musíte řídit, vysvětlí krátký webinář.

 • Jak správně vrátit zboží do e-shopu

  11. dubna 2018

  Právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů je mezi spotřebiteli populární. Zboží si můžou doma prohlédnout a vyzkoušet. Aby vše proběhlo bez problému, je potřeba dodržovat určitá pravidla. Jakým způsobem při odstoupení od smlouvy s e-shopem komunikovat? Co se považuje za dovolené vyzkoušení zboží? A vrátí vám e-shop vždy plnou částku, kterou jste mu při nákupu zaplatili? Na všechny tyto i spoustu dalších dotazů najdete odpovědi v našem spotřebitelském webináři.

 • Nejčastější nedostatky výrobků pro děti

  18. května 2017

  Naše nezávislé testy výrobků pro děti nezřídka odhalí závažná provinění proti bezpečnostním normám. Během webináře se dozvíte, o jaké závady se jedná, ale také čím se řídit, pokud se chcete při výběru věcí pro své děti vyhnout nekvalitním výrobkům.

 • Na co si dát pozor při nákupu dárků

  24. listopadu 2016

  Mít koupený dárek s předstihem se nemusí vždy vyplatit. Na jedné straně jistota v listopadu zabalených balíčků určitě zpříjemní adventní čas, na stranu druhou, od převzetí věcí běží lhůty k odstoupení i záruka. Na co si dát pozor při nákupu dárku, za jakých podmínek je lze vracet a co udělat pro úspěšnou reklamaci, poradí krátký webinář.

 • Údržba a opravy nájemního bytu

  12. řína 2016

  Webinář poradí, jak je to s údržbou a opravami nájemního bytu. Jaké opravy je ze zákona povinen provádět pronajímatel a jaké nájemce. Vysvětlí, jak lze údržbu a opravy upravit v nájemní smlouvě. A rovněž vás seznámí s následky neplnění povinností ohledně údržby a oprav bytu.

 • Jak vybírat věci pro děti

  15. června 2016

  Rodiče zcela přirozeně chtějí pro své děti to nejlepší, ať už jde o potraviny nebo další potřeby a výbavu. Výrobci jsou si toho vědomi, proto své zboží prezentují jako pro děti ideální. Ne vždy ale reklamní tvrzení odpovídají realitě. Jak při výběru věcí pro děti odlišit zrno od plev? Jaká hlediska výběru upřednostnit a co můžou rodiče zjistit sami bez pomoci nezávislých testů, napoví náš webinář.

 • Nájem bytu – nájemné a další platby

  11. května 2016

  Webinář časopisu dTest poradí, jak sjednat nájemné a další platby s nájmem bytu související (například za elektřinu či úklid v domě). Vysvětlí, kdy může být nájemné zvýšeno, kdy sníženo a kdy může nájemce požadovat slevu z nájemného. Seznámí s důsledky neplacení nájemného a dalších plateb.

 • Jak se bránit operátorům

  7. dubna 2016

  Vysoká faktura, nepřiměřená, nepodložená či nezákonná pokuta, špatné služby, špatné účtování či „pomsta“ ve formě pokuty při změně operátora jsou jen střípky z problémů, které se svými operátory řeší naše poradenská linka.

Registrace

Zaregistrujte se a získejte pravidelné zpravodaje o nových webinářích a dalších zajímavých aktivitách a informacích pro spotřebitele.

Do textu poznámky můžete vyjádřit své náměty a dotazy.

 

Přihlásit