Webináře

Webináře jsou krátké kurzy na jedno téma, které probíhají online přes internet. Velkou výhodou je, že zájemce může zůstat v pohodlí domova a účastnit se přímo od svého počítače.

Cena: zdarma

Určeno pro: každého, kdo se zajímá o svá spotřebitelská práva

Plánovaný rozsah: cca 30 - 45 minut

Témata nejbližších webinářů

Hromadné žaloby: mýty a fakta

14. října 2020 od 18:00

V naší poradně zaznamenáváme neustálý nárůst stížností na problematické e-shopy, pochybné energetické aukce, online seznamky, mobilní operátory či finanční instituce. S mnohými problémy by pomohl institut hromadné žaloby, který by spotřebitelům umožnil spojit se a zajistit si spravedlivou kompenzaci. Některé hlasy však proti takové možnosti bojují. V našem půlhodinovém živém vysílání na Facebooku vám ukážeme, jak hromadné žaloby fungují a v čem českým spotřebitelům pomohou, pokud budou konečně zavedeny.

Jak na výběr nového tarifu či operátora

4. listopadu 2020 od 18:00

Jste nespokojení s cenou či kvalitou služeb u svého stávajícího operátora? Nebo máte jen chuť vyzkoušet, jak to chodí u jiného poskytovatele telekomunikačních služeb? Podrobný návod, jak nejlépe postupovat při změně operátora, vám přineseme v našem půlhodinovém živém vysílání na Facebooku.

Co vám může překazit změnu dodavatele energií

25. listopadu 2020 od 18:00

Každý má právo změnit dodavatele elektřiny a plynu. Ovšem ne vždy jde přechod k jinému dodavateli hladce. Ve změně může bránit současná smlouva o dodávkách energií, proces ale může zkomplikovat i stávající dodavatel nebo administrativní pochybení. Na co si především dávat pozor, vám poradíme v našem půlhodinovém živém vysílání na Facebooku.

Jak se zúčastnit webináře

Webinář je vysílán online na facebookové stránce Časopis dTest. Pro sledování webináře není potřeba mít účet na Facebooku, pouze si v danou chvíli otevřete naši facebookovou stránku. V průběhu webináře můžete pokládat dotazy, ale pouze v případě, že máte svůj facebookový účet.

O připomínku webináře den/hodinu předem si můžete napsat na webinare@dtest.cz či zavolat na 730 132 676.

Videoarchiv

 • Odhalte triky a fígle realitních kanceláří

  10. června 2020

  Některé realitní kanceláře a makléři používají nejrůznější triky, před kterými je třeba mít se na pozoru. Role „realitek“ je zprostředkovatelská, obvykle se starají o vzájemnou komunikaci stran, zajišťují inzerci, organizují prohlídky nemovitostí i podpisy smluv. Na co si při tom všem dávat pozor? A jaká pravidla stanoví nový zákon o realitním zprostředkování?

 • Ukončení nájmu bytu pro finanční obtíže spojené s pandemií

  13. května 2020

  Pokud nájemce přijde v důsledku pandemie vyvolané nemocí covid-19 o příjmy, může to vést k tomu, že nebude mít na placení nájemného. Jaké možnosti v takovém případě má? Jak může naproti tomu postupovat pronajímatel? A je rozdíl, pokud se jedná o nájem na dobu určitou nebo neurčitou?

 • Jak se vyvarovat nejčastějších problémů při skončení nájmu bytu

  4. prosince 2019

  Nic netrvá věčně, a tak i nájem bytu jednoho dne skončí. Při stěhování z nájemního bytu a jeho odevzdání zpět pronajímateli je třeba pamatovat na řadu věcí. Navíc i sebelepší vztah se může kvůli různým neshodám zkomplikovat. Na co si tedy dát pozor?

 • Jak vybrat bezpečný e-shop

  13. listopadu 2019

  Řada z vás dává nejen před Vánoci přednost pohodlí online nakupování před náročnou túrou po nákupních střediscích. Špatný výběr internetového obchodu vás ale může o pohodu připravit pozdějšími reklamacemi či náročným vymáháním práva. Jak vybrat správný e-shop a nespálit se?

 • Nájem bytu – když je v bytě více nájemců

  12. června 2019

  Pokud je ve smlouvě na straně nájemce uvedeno více osob, jedná se o společný nájem bytu. Společní nájemci mají stejná práva a povinnosti, někdy však může jednat jeden i za ostatní, zatímco jindy je potřeba souhlas každého z nich. Jak se řeší situace, když se nájemci nemůžou ohledně nájmu na něčem dohodnout? Či jak se rozhoduje o tom, kdo z rozvádějících se manželů zůstane dál nájemcem společného bytu?

 • Na co si dát pozor při výběru dovolené

  6. března 2019

  Chystáte se na letní dovolenou? Někdo už má svůj zájezd vybraný, jiný čeká na správný čas a lepší cenu, řada z nás vyrazí na chatu nebo si vše zařídí na vlastní pěst. Ti, kteří spoléhají na cestovní kanceláře a agentury, sice zaplatí o něco více, právo jim ale poskytne větší ochranu. Na co byste si měli při výběru dovolené dávat pozor?

 • Stavba a rekonstrukce domu či bytu

  23. října 2018

  Když se rozhodnete nechat si zvelebit či postavit bydlení někým jiným, může být složitější zakázku zařadit do správné právní škatulky. Pokud si většinu materiálu obstará sám zhotovitel, půjde o kupní smlouvu. Pokud ho však dodáváte vy, jde o smlouvu o dílo. Jaký je mezi nimi rozdíl a jak se liší pravidla, kterými se musíte řídit, vysvětlí krátký webinář.

 • Jak správně vrátit zboží do e-shopu

  11. dubna 2018

  Právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů je mezi spotřebiteli populární. Zboží si můžou doma prohlédnout a vyzkoušet. Aby vše proběhlo bez problému, je potřeba dodržovat určitá pravidla. Jakým způsobem při odstoupení od smlouvy s e-shopem komunikovat? Co se považuje za dovolené vyzkoušení zboží? A vrátí vám e-shop vždy plnou částku, kterou jste mu při nákupu zaplatili? Na všechny tyto i spoustu dalších dotazů najdete odpovědi v našem spotřebitelském webináři.

 • Nejčastější nedostatky výrobků pro děti

  18. května 2017

  Naše nezávislé testy výrobků pro děti nezřídka odhalí závažná provinění proti bezpečnostním normám. Během webináře se dozvíte, o jaké závady se jedná, ale také čím se řídit, pokud se chcete při výběru věcí pro své děti vyhnout nekvalitním výrobkům.

 • Na co si dát pozor při nákupu dárků

  24. listopadu 2016

  Mít koupený dárek s předstihem se nemusí vždy vyplatit. Na jedné straně jistota v listopadu zabalených balíčků určitě zpříjemní adventní čas, na stranu druhou, od převzetí věcí běží lhůty k odstoupení i záruka. Na co si dát pozor při nákupu dárku, za jakých podmínek je lze vracet a co udělat pro úspěšnou reklamaci, poradí krátký webinář.

 • Údržba a opravy nájemního bytu

  12. řína 2016

  Webinář poradí, jak je to s údržbou a opravami nájemního bytu. Jaké opravy je ze zákona povinen provádět pronajímatel a jaké nájemce. Vysvětlí, jak lze údržbu a opravy upravit v nájemní smlouvě. A rovněž vás seznámí s následky neplnění povinností ohledně údržby a oprav bytu.

 • Jak vybírat věci pro děti

  15. června 2016

  Rodiče zcela přirozeně chtějí pro své děti to nejlepší, ať už jde o potraviny nebo další potřeby a výbavu. Výrobci jsou si toho vědomi, proto své zboží prezentují jako pro děti ideální. Ne vždy ale reklamní tvrzení odpovídají realitě. Jak při výběru věcí pro děti odlišit zrno od plev? Jaká hlediska výběru upřednostnit a co můžou rodiče zjistit sami bez pomoci nezávislých testů, napoví náš webinář.

 • Nájem bytu – nájemné a další platby

  11. května 2016

  Webinář časopisu dTest poradí, jak sjednat nájemné a další platby s nájmem bytu související (například za elektřinu či úklid v domě). Vysvětlí, kdy může být nájemné zvýšeno, kdy sníženo a kdy může nájemce požadovat slevu z nájemného. Seznámí s důsledky neplacení nájemného a dalších plateb.

 • Jak se bránit operátorům

  7. dubna 2016

  Vysoká faktura, nepřiměřená, nepodložená či nezákonná pokuta, špatné služby, špatné účtování či „pomsta“ ve formě pokuty při změně operátora jsou jen střípky z problémů, které se svými operátory řeší naše poradenská linka.

Registrace

Zaregistrujte se a získejte pravidelné zpravodaje o nových webinářích a dalších zajímavých aktivitách a informacích pro spotřebitele.

Do textu poznámky můžete vyjádřit své náměty a dotazy.

 

Přihlásit