Televizory jsou ve srovnání s projektory přeci jen běžnějším vybavením obývacích pokojů. S promítáním má však lidstvo daleko delší a bohatší zkušenosti. Bádali o něm už renesanční géniové včetně Leonarda da Vinciho. Dnešní digitální projektory jsou samozřejmě na zcela jiné technologické úrovni, základní myšlenka promítání obrazu na rovnou plochu pomocí paprsků světla však zůstává neměnná.
Projektory v našem výběru je možné rozdělit do tří skupin podle technologie projekce – DLP, LCD a LED. Tabulku s výsledky jsme rozdělili na dvě části – jednu tvoří klasické projektory s dlouhou projekční vzdáleností, druhou modely s krátkou. Přístroje s krátkou projekční vzdáleností najdou uplatnění zejména v malých místnostech. K dosažení přijatelné úhlopříčky obrazu jim stačí mnohem menší vzdálenost od zdi, než je tomu u běžných projektorů.
V laboratoři jsme se věnovali kvalitě obrazu. V laboratoři jsme také nechali změřit světelný tok. Ukázalo se, že realita bývá na hony vzdálená deklaraci výrobců. Rozdíly mezi deklarovaným maximálním a reálným světelným tokem v běžném režimu mohou dosahovat i 300 %. Jednotlivé projektory také procházely zkouškou obsluhy. Podíl na výsledné známce měl také vztah k životnímu prostředí (např. spotřeba elektrické energie či hlučnost).