dTest: Studentská soutěž Spotřeba pro život zná své vítěze

Obsah červnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 6/2021 Obsah červnového dTestu

Vydáno: 10.6.2016   

Rekordní počet 52 doručených časopisů přinesl právě ukončený osmý ročník studentské soutěže Spotřeba pro život. Studenti měli za úkol vytvořit vzorové číslo spotřebitelského časopisu, jehož nosným tématem bylo zodpovědět, jak můžeme odolávat nástrahám marketingu.

Kromě rostoucí popularity tradiční soutěže byl letošní ročník výjimečný i velmi vysokou kvalitou soutěžních časopisů. Přesto odborná porota musela časopisy ohodnotit a určit jasné pořadí. „Na prvním místě se umístili studenti Gymnázia Ústí nad Labem, Jateční 22 s časopisem SPOFIN. Z druhého místa se mohou těšit soutěžící z Albrechtovy střední školy z Českého Těšína s časopisem FÁMA aneb nenechte se zmást, a ze třetího místa pak studenti z Gymnázia Čelákovice s časopisem Test IT,“ vyhlásil vítěznou trojici Lukáš Zelený z časopisu dTest.

Všechny tři kolektivy obdrží spolu se svými pedagogy jako cenu zájezd do jednoho ze sídel Evropského parlamentu. Další dva vyhodnocené soutěžní kolektivy se mohou těšit na věcné ceny. Na čtvrtém místě se umístili studenti z Obchodní akademie České Budějovice (časopis Advertising & Marketing) a na pátém místě studenti z Českoslovanské akademie obchodní Dr. Edvarda Beneše z Prahy 2 (časopis EkoTime).

Letošní ročník soutěže byl zatím největší v osmileté historii. „Celkem 52 soutěžních časopisů zaslalo 18 středních škol – pět gymnázií a 13 škol odborných, včetně obchodních akademií. Deset škol se účastnilo již některého z předchozích ročníků a osm škol se letos účastnilo poprvé,“ prohlásil Zelený a dodal, že každá škola, jejíž studenti se do soutěže zapojili, obdrží navíc zdarma předplatné tištěné verze časopisu dTest pro následující školní rok.

Soutěž pořádanou v rámci mezinárodní soutěže Spotřeba pro život v České republice vyhlašuje obecně prospěšná společnost dTest pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky a poslankyně Evropského parlamentu Olgy Sehnalové. Je každoročně vypsána pro studenty středních škol a žáky odborných učilišť, ale mohou se jí účastnit samostatně i studenti a žáci zapojení do různých forem mimoškolských odborných aktivit. Každý soutěžní kolektiv reprezentuje tříčlenný redakční tým a koordinátor z řad dospělých.

Účastníci soutěží v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež zaměřeného na zpracování vlastních rozborů poznatků a zkušeností s předem stanoveným tématem, včetně vypracování souvisejících testů výrobků či služeb. Soutěžní časopis má v tištěné podobě formát A4, osm až 12 číslovaných stran obsahu a čtyři strany samostatné obálky; na titulní straně je uvedeno logo časopisu, jeho název a vydavatelské údaje, na poslední straně pak tiráž se jmény autorů.

Kontakty pro média:

Lukáš Zelený, zeleny@dtest.cz, tel.: +420 734 710 617
Vojtěch Dřevíkovský, drevikovsky@dtest.cz, tel.: +420 731 789 110

 

dTest, o.p.s. je největší českou spotřebitelskou organizací, která v ČR působí již od roku 1992. Je vydavatelem spotřebitelského časopisu dTest, na jehož stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů produktů, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o spotřebitelských právech a rady, jak tato práva účinně uplatňovat. dTest je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.

Poradenská linka časopisu dTest – 299 149 009 – je v provozu každý pracovní den od 9 do 17 hodin a spotřebitelé na ní mohou konzultovat s právními poradci časopisu dTest nejrůznější spotřebitelské problémy, a to za cenu běžného tarifu volání. Od spuštění v roce 2010 této možnosti využily již desetitisíce spotřebitelů a poradenská linka časopisu dTest se tak stala první a nejvyhledávanější cestou k řešení potíží, se kterými se zákazníci na trhu setkávají.
 

Přihlásit