5 otázek pro Jana Hroudu

Obsah záříjového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 9/2022 Obsah záříjového dTestu

Podílí se na plánování testů, komunikuje s laboratořemi, setkává se se zahraničními partnery ze spotřebitelských organizací, které se účastní společných projektů, zastupuje dTest v mezinárodní organizaci ICRT (International Consumer Research and Testing) a pomáhá také s přípravou časopisu. Takový je stručný náčrt pracovní náplně vedoucího testování dTestu Jana Hroudy. Jakým je on sám spotřebitelem? Co ho rozčiluje, na čem pracuje a na co se momentálně těší?

Jaký jsi spotřebitel?

Myslím, že celkem skromný a relativně zodpovědný. Třeba nové domácí spotřebiče kupuju méně často, než je asi zvykem, a řadu spotřebičů ani doma nepoužívám.

Na druhou stranu, co se týče elektroniky, patřím mezi takzvané „early adopters“, tedy uživatele, kteří mají rádi nové technologie a osvojují si je mezi prvními. Počítač jsem tak měl už v době, kdy si většina myslela, že jde jen o pofidérní zábavu pro podivíny, první MP3 přehrávač jsem objednal ze zahraničí ještě na konci éry walkmanů a tak dále. Zároveň si však nepořizuju jakoukoliv novinku jen tak pro nic za nic, musím mít pocit, že mi k něčemu bude opravdu užitečná.

Nad výběrem konkrétního modelu pak obvykle trávím docela dost času. Řídím se jak našimi testy, tak si rád zjišťuji i zkušenosti uživatelů na všech možných českých a anglických serverech. Neumím zkrátka nakupovat impulzivně, leda tak knihy nebo sem tam oblečení.

Zbytek rozhovoru najdete v červnovém zpravodaji dTestu, který budeme rozesílat 14. 6. K odběru zpravodaje se můžete zaregistrovat na www.dtest.cz/newsletter.

Související články:
5 otázek pro Lukáše Zeleného

5 otázek pro Hanu Hoffmannovou

 

Přihlásit