Co najdete v červencovém dTestu

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

V prvním prázdninovém dTestu najdete čtyři nové testy a jedno velké srovnání výrobků. Podívali jsme se na něco pro sportovní nadšence, ochránce černého prádla, dva typicky letní výrobky – jeden brání spálení pokožky, druhý dehydrataci – a početli jsme si ve složení vybraných potravin. 

Připravili jsme pro vás následující testy:

Pomerančové džusy: Ověřovali jsme, jestli jsou prodávané 100% pomerančové džusy poctivé, tedy zda nejsou ředěné, doslazované či dolisované ze slupek. Část hodnocení tvořila i zkouška senzorických vlastností.

Sportovní kamery: U sportovních kamer jsme prověřovali kvalitu a stabilitu obrazu i záznam zvuku. Ozkoušeli jsme i jejich odolnost vůči otřesu a vodě, podívali jsme se i na výdrž baterie.

Prací gely: Tentokrát jsme se zaměřili na prací gely na černé prádlo. Zajímalo nás nejen, jak jsou schopné prádlo zbavit různých skvrn, například těch od čaje, trávy nebo červeného vína, ale také, zda a jak efektivně dokážou zachovávat trvanlivost barvy praných oděvů.

Opalovací krémy: Otestovali jsme přípravky s ochranným faktorem 30. Dodržují krémy deklarované složení a ochranný faktor? Neobsahují škodlivé chemické látky či potenciální endokrinní disruptory?

Velké srovnání složení potravin: Nakoupili jsme 27 druhů potravin v Česku a stejné druhy potravin pak v Rakousku či Německu. Mají stejné složení? Jak obstojí ve vzájemném srovnání?

Těšit se můžete i na obvyklý právní a ekonomický servis a spotřebitelské novinky ze světa.
 

Přihlásit