Pozor na virus, který se maskuje jako prémiová verze WhatsApp

Obsah červencového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 7/2024 Obsah červencového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 1.6.2016   

Britský spotřebitelský server Bitterwallet varuje před stahováním aplikace WhatsApp Gold. To, co se tváří jako prémiová verze populární chatovací aplikace, je ve skutečnosti malware, tedy virus, který „krade“ osobní údaje.

Prémiovou verzi aplikace WhatsApp pod názvem WhatsApp Gold údajně využívají celebrity a špičkoví sportovci. Oproti klasické verzi prý navíc umožňuje mazat odeslané zprávy, používat webkameru nebo posílat až stovku obrázků najednou.

Má to ale jenom jeden háček – WhatsApp Gold neexistuje. Místo chatování s celebritami či možnosti mazání nedomyšlených zpráv na uživatele čeká jen nepříjemné odstraňování zavirované aplikace. WhatsApp Gold také „krade“ osobní údaje a nepoctivcům umožňuje sledovat každé uživatelovo kliknutí.

Nejedná se zdaleka o první podvod s prémiovou verzí populární aplikace. Jiní nepoctivci v minulosti lákali majitele chytrých telefonů na takřka totožnou aplikaci s názvem „WhatsApp Plus“. Ještě dříve pak nabízeli uživatelům Facebooku přidání se do skupin či stažení rozšíření prohlížeče za účelem získání tlačítka „to se mi nelíbí“ či statistiky o tom, kdo si prohlíží jejich profil. Veškerá rozšíření však sloužila pouze pro těžení osobních údajů o neopatrných uživatelích.
 

Přihlásit