Test dětských autosedaček 2016

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2016

Testy nových dětských autosedaček publikujeme už řadu let pravidelně v červnovém čísle. To letošní není výjimkou a najdete v něm výsledky 21 modelů ze všech hmotnostních skupin. Otestovali jsme i několik i-Size sedaček pro malé děti. Větší nedostatky v podobě špatné ochrany při nárazu, zvýšeného rizika chybné či obtížné instalace nebo nepohodlného posezení jsme odhalili jen u několika modelů, ostatní si vedly dobře.

Nejpočetněji zastoupeným typem autosedaček v testu jsou takzvaná vajíčka pro děti do 13 kg (zhruba do 18 měsíců věku), nebo do výšky 85 cm. V případě i-Size autosedaček homologovaných podle nové směrnice se totiž jejich použití neřídí hmotností dítěte, ale jeho výškou.

Otestovali jsme také sedačky se základnou, ale jak je z výsledků vidět, ne vždy je základna výhodou. Varovným zjištěním je, že některé modely obdržely při testování ochrany u čelního či bočního nárazu špatné známky. Kromě nejdůležitějšího aspektu ochrany dítěte při nárazu jsme hodnotili také snadnost instalace, poutání dítěte a další aspekty z kategorie obsluhy. Při hodnocení ergonomie jsme hodnotili nárok na prostor ve voze, prostornost sedačky či samotný komfort dítěte.

Posledním aspektem ovlivňujícím celkovou známku byla přítomnost či nepřítomnost nežádoucích látek. Ačkoliv si v tomto ohledu vedla většina sedaček dobře, i přesto si jeden model vysloužil nedostatečnou za nadlimitní obsah ftalátů v potahu.


0+ nebo i-Size (porovnat)

0+/I nebo i-Size (porovnat)

0+/I/II (porovnat)

I nebo i-Size (porovnat)

II/III (porovnat)

I/II/III (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky 2015–2019 (187 výrobků)
poslední aktualizace: 22.10.2019


Přihlásit