Test digitálních kuchyňských vah 2016

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2016

Kuchyňská váha je v domácnosti, kde se peče a vaří, užitečným pomocníkem. Jejím hlavním úkolem je informovat o přesném množství vážených ingrediencí. Právě na preciznost vážení jsme se zaměřili v testu šestnácti digitálních modelů. Všechny váhy se osvědčily, i ty nejhorší dosáhly na dobré hodnocení. Rozdíly mezi jednotlivými modely byly malé a týkaly se zejména komfortu obsluhy. Bez ohledu na cenu při výběru tedy nešlápnete vedle.

Kuchyňskou váhu si spotřebitelé pořizují, aby při přípravě pokrmů mohli odměřit přesně dané množství surovin. U mouky nebo cukru nějaký gram navíc vadit nemusí. Ale pro takové droždí, kterého potřebujeme gramů vždy jen pár, je už schopnost váhy precizně zobrazit i malý váhový přírůstek velmi důležitá.

Nejdříve jsme se tedy zaměřili na přesnost vážení. V laboratoři jsme ji zjišťovali pomocí několika závaží o různé hmotnosti. Aby bylo testování přesnosti kompletní, každý přístroj jsme následně zatížili maximální zátěží, kterou výrobce avizuje. V našem testu šlo o rozpětí od dvou do patnácti kilogramů.

Protože je váha přístrojem, který přichází do kontaktu s jídlem, měla by mít snadno omyvatelný povrch, z něhož se lehce odstraňují případné zbytky potravin. Na povrchu by také neměly zůstávat otisky prstů. Jako pozitivní jsme také vnímali, pokud byla váha lehká, snadno přenositelná a skladovatelná. Testovali jsme také, zda si váhy zachovají všechny své funkce i v případě, že je necháme spadnout z výšky 85 cm.


Testované výrobky - kuchyňské váhy (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kuchyňské váhy (16 výrobků)
poslední aktualizace: 5.5.2016


Přihlásit