Test kočárků 2016

Publikováno v časopise 5/2016

Koupě dětského kočárku patří při pořizování výbavy pro miminko k největším výdajům. Rodiče od kočárku očekávají, že bude pro ně i pro dítě komfortní, bezpečný a nebude obsahovat nežádoucí chemické látky. Tyto vlastnosti prověřila laboratoř u 10 modelů. Šlo o kombinované kočárky, které se prodávají jak s hlubokou korbou pro nemluvňata, tak i se sportovní nástavbou pro větší děti. Některé výrobky získaly dobré hodnocení, u jiných jsme ale našli bezpečnostní prohřešky i nežádoucí chemikálie.

V éře „předkočárkové“ se děti přenášely všelijak. V náručí, nůši, přenosných kolébkách nebo připevněné na těle matky. Postupně se způsob transportu zdokonaloval, vznikala nosítka a pojízdné trakaře či vozíky, které už trochu připomínaly dnešní kočárky. Současná nabídka je široká a výběr kočárku, který bude vyhovovat dospělým i dítěti, může být zvláště pro prvorodiče nelehkým úkolem.

Abychom zjistili, co od kočárků čekat v každodenním provozu, podrobili jsme je praktickým zkouškám. Kočárky procházely modelovými situacemi z reálného života. Ověřovali jsme, jak dobře se dají kočárky uložit do kufru auta. Některé modely získaly nedostatečnou známku při zkouškách bezpečnosti. Jiné obsahovaly nežádoucí chemické látky.

Poté, co kočárky absolvovaly všechny testy, laboratorní experti prověřili přístroje v kategorii odolnosti.


Testované výrobky - kočárky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kočárky 2016–2018 (52 výrobků)
poslední aktualizace: 3.5.2018


Přihlásit