Test finančních služeb 2008

Publikováno v časopise 11/2008

Spořte peníze vašemu potomkovi už od nejútlejšího dětství. Jaké spořící dětské produkty jsou pro dítě nejvhodnější? Testovali jsme je za vás a víme to. Nechte si poradit...

Co zjistil náš test o spoření pro děti?


Naučte děti hospodařit s penězi: Spořící produkt pro potomka vybírejte pečlivě. Jde o dlouhodobé spoření, které často trvá do 18 let dítěte. Při rozhodování je třeba zamyslet se nad účelem, úročením, poplatky, nástroji, které uvedou dítě do finančního života atd.

Jaký spořící produkt pro dítě: Na finanční trhu je pro vás, resp. pro vašeho potomka nabídka stavebních spoření, spořících účtů a dětských účtů. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Který produkt pro dítě vybrat?

Nejvýhodnější dětské spoření: Výsledky našeho testu jsme rozdělili do dvou tabulek. Jedna se zabývá stavebním spořením a druhá zahrnuje ostatní produkty. To vám pomůže se v nabídce lépe vyznat. Jde totiž o odlišnou povahu produktů, a proto jsme je od sebe oddělili. V naší přehledné tabulce si snadno zvolíte optimální produkt pro vašeho potomka.

„Dětské“ versus „dospělé“ produkty: Není lehké jednoznačně doporučit určitý finanční produkt. Kromě produktů určených přímo pro dítě můžete zvolit i klasický spořící účet. Ovšem tady musíte sami myslet na to, že jde o peníze pro vašeho potomka. Můžete s nimi snadněji manipulovat, takže poctivé spoření je jen na vaší vůli.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na spoření pro děti. Které bude pro vašeho potomka nejoptimálnější? My to víme.Přihlásit