Výhodnější energie? Čas na rozhodnutí se krátí.

Obsah únorového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 2/2024 Obsah únorového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 22.4.2016   

Více než 74.000 domácností již od nás dostalo nabídku s výpočtem možné úspory za energie při změně dodavatele v rámci kampaně „Chci výhodnější energie“. Patříte mezi ně a nabídka je pro vás výhodná? Nezapomeňte, že je třeba ji využít do 30. dubna. Odpovědi na nejčastější otázky týkající se změny dodavatele najdete níže v článku. Pokud jste se do kampaně nezaregistrovali, ale naše nabídka vás zajímá, stále máte příležitost ji využít - na webových stránkách kampaně si můžete jednoduše spočítat možnou úsporu.

Změnit s námi dodavatele není složité, zabere vám to pár minut. Stačí se podívat na stránku s osobní nabídkou (odkaz najdete v e-mailu s nabídkou) a v následných krocích vyplnit jednoduchý formulář. V případě jakýchkoli dotazů či obtíží navštivte webovou stránku kampaně, zavolejte na 272 272 271 (Po – Pá, 9.00 – 17.00), nebo pište na energie@dtest.cz. Rádi Vám pomůžeme.

Je to jednoduché:

  • Ukončení vaší stávající smlouvy zařídí vítězný dodavatel.
  • V tomto informačním materiálu se můžete podívat, jak změnit dodavatele krok po kroku.
  • Dodávky elektřiny a plynu nebudou během změny dodavatele nijak přerušeny, rozhodně neskončíte bez energií.
  • Změna dodavatele je čistě administrativní záležitostí, s vaším elektroměrem či plynoměrem se nebude nic dít.
  • Veškeré údaje potřebné ke změně dodavatele najdete ve svém ročním vyúčtování za energie.
  • Požádat o změnu dodavatele je potřeba do 30. dubna 2016.
     

7 nejčastějších dotazů ke změně dodavatele:

Mohu změnit dodavatele jen u jedné z komodit – u elektřiny, nebo u plynu?
Ano, můžete změnit dodavatele i pouze u elektřiny, nebo pouze u plynu. Nebo u obou komodit najednou, zkrátka tam, kde se vám to vyplatí.

Zaregistroval/a jsem se do kampaně, ale nabídka mi dosud nepřišla. Co mám dělat?
Možná se stala chyba, protože všechny nabídky již byly rozeslány. Prosíme, zkontrolujte spamový koš své e-mailové schránky, případně nás kontaktujte na lince 272 272 271 (je vám k dispozici každý všední den od 9 do 17 hodin). Můžete také napsat na energie@dtest.cz.

Co se bude dít po odeslání formuláře žádosti o změnu dodavatele? Podá vítězný dodavatel výpověď za mě, nebo to musím udělat sám?
Poté, co vyplníte formulář, vám vítězný dodavatel zašle během několika dní konfirmační e-mail a do 14 dnů také smlouvu o dodávce energií a další smluvní dokumentaci (dodatek ke smlouvě, ceník a poučení o odstoupení od smlouvy), včetně odpovědní obálky. Součástí smluvní dokumentace je i plná moc, na jejímž základě za vás vítězný dodavatel podá výpověď smlouvy vašemu stávajícímu dodavateli, a to teprve poté, co mu zašlete podepsanou smluvní dokumentaci zpět.

Smlouva s vítězným dodavatelem se uzavírá na rok. Co se bude dít potom?
Smlouva se sjednává na dobu 12 měsíců a poté dojde k jejímu automatickému prodloužení na dobu neurčitou. Nová smlouva se poté bude odvíjet od tarifního ceníku II., produktové řady SMART. Ten bude zákazníkům oznámen nejpozději 5 měsíců před koncem smlouvy vysoutěžené v aukci. Vy se tudíž budete moci rozhodnout, zda chcete u tohoto dodavatele zůstat i nadále.

Jak mám postupovat v případě, že mám stávající smlouvu uzavřenu na dobu určitou?
Nejzazší datum, kdy vítězný dodavatel Europe Easy Energy zahájí dodávku energií je 1. 1. 2017. Pokud vaše stávající smlouva končí kdykoli před tímto datem, bude vítězný dodavatel řešit váš přechod s ohledem na stávající smlouvu – tedy na vás „počká“, aniž byste museli smlouvu předčasně vypovídat. Pokud vaše stávající smlouva končí později, a přesto budete chtít přejít k vítěznému dodavateli, může po vás stávající dodavatel požadovat smluvní pokutu, případně poplatek za předčasné ukončení smlouvy. Zjistěte si tedy výši této smluvní pokuty či poplatku u stávajícího dodavatele a zvažte, zda se vám i tak vyplatí přijmout naši nabídku.

Nezaregistrovali jste se do kampaně, ale zajímá vás, kolik byste mohli ušetřit za elektřinu či plyn?

Svou úsporu si nyní můžete jednoduše a nezávazně spočítat i vy sami. Na stránkách ChciVyhodnejsiEnergie.cz najdete formulář, do nějž stačí zadat své údaje a ihned zjistíte, zda jsou pro vás nabízené ceny výhodné a vyplatí se vám přejít k vítěznému dodavateli. Pokud se rozhodnete pro změnu dodavatele, stačí vyplnit přechodový formulář, který vám zašleme spolu s nabídkou. Nový dodavatel s vámi pak vyřídí všechny formality potřebné k uzavření smlouvy.

Zaregistroval/a jsem se do kampaně, ale naše stávající smlouva je vedena na jiného člena domácnosti. Je to problém?
Ano, registrace musí být psána na stejnou osobu, na kterou je vedena stávající smlouva. Zkontrolujte, zda je to tak v případě vaší registrace. Pokud ne, upravte údaje ve svém osobním profilu (odkaz na něj najdete v e-mailu, který jste obdržel/a po registraci). Nebo nás kontaktujte na lince 272 272 271 (je vám k dispozici každý všední den od 9 do 17 hodin).

Vítězným dodavatelem aukce je společnost Europe Easy Energy, která se nedávno stala součástí skupiny Bohemia Energy. Četl/a jsem negativní recenze na Bohemia Energy a mám obavu, že u Europe Easy Energy to teď bude podobné.
Od ledna letošního roku je vítězný dodavatel Europe Easy Energy součástí energetické skupiny Bohemia Energy, právně se ovšem jedná o samostatný subjekt. Společnost Europe Easy Energy na trhu působí od roku 2011 a poskytuje zákazníkům dlouhodobě vstřícné a cenově výhodné podmínky. Zárukou kvalitního zákaznického servisu je i skutečnost, že společnost Europe Easy Energy přistoupila v roce 2012 k Etickému kodexu obchodníka v energetických odvětvích vydanému Energetickým regulačním úřadem. Budeme nadále sledovat, zda společnost Europe Easy Energy plní vůči zákazníkům, kteří přijali nabídku z kampaně „Chci výhodnější energie“, všechny přísně nastavené podmínky chránící spotřebitele, které jsme pro ně vyjednali.

Odpovědi na další často kladené dotazy najdete na webu kampaně.


Přihlásit