Jak se zbavit reklamy ve Windows 10

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 10.3.2016   

Někteří uživatelé Windows 10 si stěžují, že jim operační systém začal místo spořiče obrazovky zobrazovat reklamy přes celou plochu. Takové zahlcení uživatele nevyžádanou reklamou je sice nepříjemné, jak ale uvádějí servery Consumerist a HowToGeek, je velice snadné se reklamy zbavit. 

Reklamy se místo spořiče obrazovky začaly zobrazovat uživatelům, kteří používají službu Windows Spotlight. Ta sice vyhledává obrázky do spořiče, nově je ale začala prokládat i reklamami.

Uživatelé se mohou reklam jednoduše, bezplatně a bez instalace jakýchkoliv doplňků od třetích stran zbavit. V nabídce Start stačí otevřít možnost nastavení a dále položku „Individuální nastavení“. Zde pak na levé straně najet na menu „Zamykací obrazovky“. V něm už stačí jen místo služby Spotlight vybrat možnost „obrázek“ či „slideshow“.

Pod výběrem obrázku či slideshow se ještě nachází funkce, která uživateli slibuje zobrazování tipů a triků. I tu je třeba vypnout. Pak již uživatel nadále nebude místo spořiče obtěžován reklamami.

Již dříve jsme spotřebitelům přinesli radu od britského serveru Bitterwallet, jak si ve Windows 10 mohou vypnout „špehovací službu“ DiagTrack. Windows 10 se věnovala i francouzská spotřebitelská organizace Que Choisir, která zkoumala, jak snadno se instalují na populární levnější notebooky a jak se jejich instalace podepíše na výkonu a uživatelském komfortu.
 

Přihlásit