Apple stahuje z trhu napájecí kabely pro MacBook

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 24.2.2016   

Stahování vadných kabelů z trhu pokračuje. Aktuálně se to týká napájecích kabelů pro laptopy MacBook. Vadná šarže kabelů není nebezpečná, některé z nich ovšem přístroj nenabijí.

Z trhu jsou stahovány dvoumetrové nabíjecí kabely typu USB-C pro MacBook. Konkrétně se jedná o šarži, která byla nabízena v obchodech do července 2015. Závadou těchto kabelů je, že v mnoha případech prostě nenabíjí.

Společnost Apple již uvedla na trh novou šarži kabelů. Od starých poruchových kabelů jsou snadno k rozeznání, za údajem „Assembled in China“ je u nové šarže uvedeno i sériové číslo, jež u kabelů staršího data chybí.

Vadné kabely byly prodávány samostatně i v balení s MacBookem. Pokud ovšem spotřebitel při nákupu uvedl svou adresu, měl by náhradní kabel obdržet automaticky. Zbylí zákazníci by měli kontaktovat společnost Apple prostřednictvím formuláře na jejích internetových stránkách.

Nejedná se o první stahování výrobků značky Apple z poslední doby. Na konci ledna letošního roku společnost ohlásila stažení vadné šarže cestovních adaptérů, jimž se mohly lámat síťové kolíky. Problémy má i konkurence. Týden před tím Microsoft ohlásil stažení vadných napájecích kabelů pro tablety Surface Pro, které se mohly přehřívat a v krajním případě i poškodit napájený přístroj či zranit uživatele.
 

Přihlásit