Microsoft slíbil výměnu kabelů pro tablet. Přehřívají se.

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 27.1.2016   

Microsoft bude muset vyměnit část napájecích kabelů pro tablety Surface Pro. Zákazníci si totiž stěžovali, že se kabely přehřívají a v krajním případě mohou připojený tablet poškodit.

Pro nový kabel si do servisu mohou zajít američtí, mexičtí i evropští zákazníci, kteří vlastní tablet Microsoft Surface Pro 2 či 3. Výměna se však týká pouze modelů vyrobených před 15. červencem 2015.

Kabel se může významně přehřívat, a to zvláště ve chvílích, kdy je mechanicky namáhán, kroucen či ohýbán. Spotřebitelům tak hrozí zranění či poškození tabletu.

Výměna se týká pouze samotného napájecího kabelu, druhá část napájení - kabel se zdrojem - podle Microsoftu žádné vady nevykazuje. Nový kabel si mohou spotřebitelé objednat na speciální internetové stránce, již Microsoft pro tuto příležitost zřídil.

Napájecí kabel k tabletům Surface Pro není zdaleka jediným, na nějž si spotřebitelé stěžují. Velmi nepopulární je i kabel Lightening používaný u zařízení značky Apple, který se velmi snadno láme či třepí. Výrobce však v tomto případě neohlásil stažení z trhu a náhradu nenabízí.
 

Přihlásit