Černé ovce: Kupte si kuchyň

Publikováno v časopise 1/2008

Myčka jako pomocník v domácnosti, nebo jen potíž navíc? Ale i s problémy jako přetékání vody, hlučnost či odpadávání izolace se lze vypořádat. 

Nejprve bych chtěla říct, že bych nikdy nevěřila tomu, jak dobrým pomocníkem v domácnosti je taková myčka nádobí. Šéfredaktorka tohoto časopisu mě dlouho přesvědčovala o tom, že bych si myčku měla pořídit. Ale já pořád oponovala, že toho nádobí zase tolik není, že to zvládnu sama, prostě… našla jsem mnoho důvodů, proč zrovna já myčku nepotřebuji.
Jenže pak jsem předělávala kuchyň a myčku si pořídila. Tehdy jsem se firmy, která kuchyň tvořila, neptala, jakou značku myčky mi přiveze. Prostě jsem za všechno zaplatila a začala mýt nádobí. A byla to velká radost. Přestala jsem se zlobit na děti, že všude jsou nějaké talířky a hrníčky a tu svou myčku jsem měla moc a moc ráda. Stala se mým velkým kamarádem. Po osmi letech přestala spolehlivě pracovat. Až tehdy jsem se dozvěděla, že s náhradními díly na myčku zn. Ariston, kterou jsem měla doma, je problém a navíc, že její životnost je právě kolem těch osmi let. Poděkovala jsem své dobré kamarádce – myslím myčce – nechala ji odvést a koupila jsem si myčku novou. To už jsem byla poučena a vybrala jsem si jinou značku. Takovou, která nemá problém s náhradními díly.

Když mi zavolala Taťána Míková, která nás v České televizi informuje o počasí, že má problém s myčkou, neměla jsem žádný problém. Přece samotný fakt, že někdo pracuje v České televizi, neznamená, že nemůže být jako spotřebitel napálen. A tak jsem se jí a jejímu partnerovi, Martinu Lokšíkovi, věnovala úplně stejně jako komukoliv jinému. Dozvěděla jsem se, že si objednali u firmy NUOVI INTERNI ITALIANI kompletní dodávku kuchyně, za kterou zaplatili přibližně 187 000 korun. Dodaná kuchyň vypadá moc hezky (pokud se nechají stranou nejrůznější reklamace na kvalitu práce), jenže problémy začaly s myčkou zn. Ariston. Nejprve přetékala, takže nemohli mýt nádobí bez kontroly. Brzy zjistili, že myčka je nadměrně hlučná a že z ní něco odpadává. To „něco“ byla izolace.


Přihlásit