Test tiskáren 2016

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2016

Výběr tiskárny se může na první pohled jevit jako poměrně prostá záležitost. Opak je ale pravdou a nad výběrem té správné se vyplatí zamyslet. Univerzální byste hledali marně, proto každý musí popřemýšlet, k čemu bude tiskárnu využívat. Někdo najde lepší využití pro inkoustovou, jiný pro laserovou. Někdo si vystačí se samotným tiskem, jiný zase využije multifunkční přístroje vybavené kopírkou a skenerem. Záleží i na tom, jak často tiskárnu chcete používat.

Žít dnes vynálezce knihtisku Johannes Gutenberg, asi by ho z možností současného domácího tisku přecházel zrak. Tiskárny toho umí stále více, ale stejně je těžké najít tu pravou. Naprostá většina modelů, včetně těch multifunkčních, vyniká jen v určitých oblastech. Aby toho nebylo málo, je do rovnice pro nalezení ideální tiskárny třeba počítat ještě s jednou proměnnou – s náklady na tisk.

Do testu jsme zařadili 29 modelů různých typů, tedy laserovéinkoustové, multifunkčníjednoúčelové. Tištění textových dokumentů obvykle žádné větší potíže tiskárnám nedělá. Výjimky se ale najdou.


Testované výrobky - tiskárny (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tiskárny jednoúčelové a multifunkční 2010-2015 (298 výrobků)
poslední aktualizace: 29.2.2016


Přihlásit