Test tiskáren 2016

Publikováno v časopise 1/2016

Výběr tiskárny se může na první pohled jevit jako poměrně prostá záležitost. Opak je ale pravdou a nad výběrem té správné se vyplatí zamyslet. Univerzální byste hledali marně, proto každý musí popřemýšlet, k čemu bude tiskárnu využívat. Někdo najde lepší využití pro inkoustovou, jiný pro laserovou. Někdo si vystačí se samotným tiskem, jiný zase využije multifunkční přístroje vybavené kopírkou a skenerem. Záleží i na tom, jak často tiskárnu chcete používat.

Žít dnes vynálezce knihtisku Johannes Gutenberg, asi by ho z možností současného domácího tisku přecházel zrak. Tiskárny toho umí stále více, ale stejně je těžké najít tu pravou. Naprostá většina modelů, včetně těch multifunkčních, vyniká jen v určitých oblastech. Aby toho nebylo málo, je do rovnice pro nalezení ideální tiskárny třeba počítat ještě s jednou proměnnou – s náklady na tisk.

Do testu jsme zařadili 29 modelů různých typů, tedy laserovéinkoustové, multifunkčníjednoúčelové. Tištění textových dokumentů obvykle žádné větší potíže tiskárnám nedělá. Výjimky se ale najdou.


Testované tiskárny (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tiskárny jednoúčelové a multifunkční 2010-2015 (298 výrobků)
poslední aktualizace: 29.2.2016


Přihlásit