Test carvingových lyží 2008

Publikováno v časopise 1/2008

Sháníte nové carvingové lyže? Jak si vybrat ze široké nabídky takové, které vám budou plně vyhovovat? Pomůžeme vám. Podívejme se spolu na kvalitu 21 carvingových lyží.

Co zjistil náš test o carvingových lyžích?


Jak je to s pojmoslovím: Dělení lyží je různé. Obecně je dělíme na allmountain, multicondition, race, lady či freeride. My jsme si je rozdělili jen na dvě kategorie. Pro účely našeho testu to bude lepší a přehlednější. Jak jednotlivé kategorie i konkrétní modely dopadly?

Styl jízdy: Podle toho, jaký styl jízdy upřednostňujete, volte i lyže. Rádi řežete zatáčky, nebo raději děláte elegantní obloučky? Poradíme vám, jaké lyže jsou pro vás vyhovující.

Zaměřeno na lyže: Jaké jsou ceny lyží? Odpovídá cena kvalitě? Náš testovací tým se skládal z osmi zkušených lyžařů, kteří hodnotili sportovní vlastnosti a jízdní komfort. Prováděli jsme i laboratorní testy zaměřené na stabilitu konstrukce, mechanické vlastnosti atd.

Vázání: Dnes většinou najdete u prodejců sady lyží s vázáním i s lyžařskou obuví. Na jednu stranu je to výhodné, ale co když si chcete vybrat vlastní vázání? Jaké jsou možnosti u jednotlivých výrobků?

Údržba lyží: Lyže musíte udržovat. Jednou ročně je třeba je seřídit podle váhy a hmotnosti. To svěřte profesionálům. Také čím dále více přibývá lidí, kteří si lyže půjčují v půjčovnách.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme pro vás zkoumali carvingové lyže. Zorientujte se i vy v jejich nabídce a vyberte si takové, které vám budou nejvíce vyhovovat. Předplaťte si náš test a dozvíte se více.


Testované výrobky - sjezdové lyže (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sjezdové (carvingové) lyže 2008 (41 výrobků)
poslední aktualizace: 1.12.2008


Přihlásit