Co najdete v lednovém dTestu

Obsah lednového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 1/2023 Obsah lednového dTestu

Lednové vydání dTestu vám přinese pět nových testů. Tentokrát jsme se podívali na nezbytnost pro kutily, kancelářskou potřebu, dva nepřátele všech, kdo drží dietu, a také na něco nejen pro dlouhé večery a těžká rána.

Máslo: Do laboratoře jsme odeslali 28 různých másel a nechali v nich prověřit obsah vody, přítomnost rostlinného tuku i obsah nežádoucích chemikálií. Zajímalo nás i jak másla z českých obchodů chutnají.

Tiskárny: Kvalitní tiskárna by měla tisknout rychle, kvalitně a neplýtvat barvou při čištění tiskových hlav. Otázka zní: Objevili jsme v našem testu laserových a inkoustových tiskáren nějakou takovou?

Osobní váhy: U testu osobních vah nás zajímalo, s jakou přesností dokážou vážit i jak spolehlivé jsou při měření podílu tělesného tuku nebo BMI indexu. Hodnotili jsme ale také jednoduchost jejich ovládání a bezpečnost používání.

Vrtačky: Akumulátorové i příklepové vrtačky jsme nechali podrobit zátěžovým testům. Podívali jsme se, jak se s nimi šroubuje a vrtá do různých materiálů i jak jsou uživatelsky přívětivé.

Alkoholtestery: Nesprávně změřená hladina alkoholu v krvi může spotřebitele stát řidičský průkaz či zaměstnání. Dá se spolehnout na běžně prodávané alkoholtestery? Výsledky jejich měření jsme porovnali s tím, co by naměřily profesionální přístroje.

Kromě obvyklých spotřebitelských zpráv ze světa a právního a finančního servisu se můžete těšit i na novou rubriku „Píšete nám“.
 

Přihlásit