Pokud se někoho podařilo napálit jednou, půjde to i podruhé, říkali si podle serveru Consumerist provozovatelé společnosti CCA. Její telemarketéři obvolávali oběti podvodného telemarketingu a za poplatek jim slibovali pomoc se znovunabytím ztracené částky. Poplatek čítal 20 % z prodělané sumy. V případě, že oběť byla ve stavu hmotné nouze, bylo možné poplatek usmlouvat na 10 %. Navrácení peněz pak CCA slibovala v horizontu měsíce až půl roku.
Jenomže od chvíle, kdy oběť zaslala poplatek, přestali zástupci CCA komunikovat a místo navrácení ztracené sumy tak oběť prodělala ještě víc. Pokud se poškození zajímali, jak to s řešením jejich případu vypadá, bylo jim pouze suše sděleno, že CCA potřebuje více času.
Ve výsledku tak nepoctivci poškozené připravili přibližně o 3 miliony dolarů. Kromě podvodu se také dopustili porušení zákona o telekomunikacích, který telemarketérům zakazuje vymáhat předem poplatek za navrácení zaslané částky. Soud pro Jižní Floridu společnosti CCA na konci října letošního roku zakázal pokračovat v jakékoliv obchodní činnosti po telefonu. CCA také musí odškodnit své bývalé klienty do celkové výše 2,85 milionů dolarů.
Podobné nabídky se mohou objevit i v Česku. Může se jednat například o sliby bezbolestného oddlužení či odpuštění poplatků za úvěr, záběr pokoutních „vymahačů práva“ je však mnohem širší. Podobné podezřelé snahy lze nyní zaznamenat i u pokusu o hromadnou žalobu na Volkswagen ve věci odškodnění za podvody při měření emisí. dTest spotřebitelům radí, aby se nenechali podobnými nabídkami nalákat.