Test krmiva pro kočky 2008

Publikováno v časopise 10/2008

Jak a čím krmit vaší kočku, abyste z ní neměli nezdravou chlupatou kouli? Krmiv pro kočky je na trhu mnoho. Které jsou pro vašeho mňoukajícího miláčka nejvhodnější? Testovali jsme jednotlivé výrobky a víme to.

Co zjistil náš test o krmivech pro kočky?


O krmivu pro kočky: Budete-li chtít koupit krmivo pro kočku, zjistíte, že různých výrobků je celá řada a jsou i rozmanitých cenových kategorií. Nedejte na reklamy. Zjistili jsme, že některá drahá krmiva dodávají kočce stejné látky jako ty levná. Cena tedy o kvalitě rozhodně nevypovídá.

Co kočka potřebuje: Zkoumali jsme splnění požadavků na vyváženou stravu u 25 výrobků. Víme, co konkrétním krmivům chybí. Mezi látkami, které kočka potřebuje, jsou i aditiva, která jsou sice odmítaná, ale pro plnohodnotnou stravu nutná. Důležité je vědět, že kočka kromě bílkovin potřebuje i tuky. Nutný je i dostatečný obsah vitamínu A, ovšem nesmí ho být přebytek.

Nepřekrmujte svou kočku: Důležité je také správné dávkování. Pozor na některé výrobce, kteří vás nutí kočky překrmovat. Dospělá kočka potřebuje cca 230 kilokalorií. Více ji nedávejte. Tlusté kočky jsou nemocné a dříve umírají. Nenechávejte svou kočku, aby jedla podle své chuti. Omezte ji dávkami potravy.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme zkoumali různá krmiva pro kočky. Čím krmit domácího miláčka, aby měl vše, co potřebuje, a nebyl překrmovaný? Předplaťte si náš test a my vám poradíme.


Testované výrobky - krmiva pro kočky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Krmivo pro kočky starší (25 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2008


Přihlásit