Test stavebních spoření 2008

Publikováno v časopise 10/2008

Ze spořících produktů je v České republice nejoblíbenější stavební spoření. Existuje zvláštní zákon, který ho reguluje a přiznává mu nadstandadní výhody. Jeho nabídka však není příliš přehledná. Pojďme si ji lépe osvětlit. TEST vám poskytne několik úžitečných rad a tipů.

Co zjistil náš test o stavebním spoření?


Stavební spoření: Zvýhodněný spořící program, kterým stavební spoření je, byl reakcí na tíživou bytovou situaci v 90. letech. Stavební spoření se rychle stalo oblíbeným spořícím produktem, který je upravený zákonem. Může si ho pořídit každý občan ČR, který má rodné číslo. Je jedno, zda jde o dítě či o dospělého jedince.

Spoříme: Spořící fáze je základem stavebního spoření. Má však mnoho dodatkových služeb a také svá specifika. Určujete si např. cílovou částku, kterou chcete naspořit, takže musíte plánovat předem. Je tu i další rozhodování, který se neobejde bez spekulace. K produktu budete dostávat roční příspěvek, ale pokud vypovíte lhůtu dříve než za 6 let, přijdete o příspěvky. 

Možnosti úroku: Další služby stavebního spoření jsou úvěrového charkteru. Díky tomuto produktu si můžete výhodně pořídit úvěr, a to běžný, ale také překlenovací, u kterého budete splácet jen úroky, ne jistinu. Konkrétní nabídka se liší dle jednotlivých stavebních spořitelen. Vyberte si takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat.

TEST je tu pro vás. Tentokrát se zaměřujeme na spořící produky a představujeme jednotlivá stavební spoření. Srovnali jsme pro vás pět produktů. Předplaťte si náš test a budete o nich vědět více.Přihlásit