Stránky s obří reklamou nebudou „mobile-friendly“

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 14.9.2015   

Google chce změnit svou politiku vůči celostránkovým reklamám na instalaci různých aplikací. Stránky, kde bude tato reklama prvním, co návštěvníka uvítá, už nebude nadále vyhodnocovat jako „mobile-friendly“. Stránky, které nejsou přátelské k uživatelům s mobilním telefonem, také nebudou zobrazovány na předních místech vyhledávání Googlu.

Již v dubnu letošního roku začal vyhledávač Google preferovat stránky, které jsou „mobile friendly“, tedy dynamicky měnící své rozlišení podle obrazovky telefonu, s dostatečně čitelným textem a funkčními odkazy. V červenci pak status uživatelsky příznivých stránek ztratily ty, které používají prvky ve Flashi, který nefunguje na chytrých telefonech se systémem iOS.

Nyní tento status ztratí i ty stránky, které po otevření obtěžují uživatelecelostránkovou reklamou na stažení aplikace pro tuto konkrétní stránku. Podle vývojářů Googlu se jedná o vysoce obtěžující praktiku. Nepříjemné bývá i hledání drobného a dobře schovaného křížku pro uzavření takové reklamy.

Změna pravidel se ovšem dotkne pouze celostránkových reklam. Google bude nadále akceptovat menší reklamní pruhy, ty ovšem nesmí bránit čitelnosti stránky.

Nová pravidla pro vyhodnocování uživatelské přívětivosti stránek by měla vstoupit v účinnost k 1. listopadu letošního roku
 

Přihlásit