Test vysavačů 2015

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2015

Někteří lidé vysávání milují. Není se čemu divit – výsledky práce, které jsou okamžitě vidět, udělají radost mnohým. Pokud mezi milovníky luxování nepatříte, možná je to tím, že jste doposud nenašli ten správný přístroj. Není však vyloučeno, že ho najdete v našem testu 17 univerzálních vysavačů, které se od loňského podzimu musí vyrábět s omezeným příkonem. 

Přístrojů určených k vysávání existuje celá řada. Když se budete rozhodovat, který přístroj pořídíte do své domácnosti, můžete zaváhat, zdali sáhnout po tyčovém, který má sáček na prach umístěný přímo na sací trubici, nebo po standardním podlahovém se sáčkem, případně po bezsáčkovém.

V každém případě však budete po svém novém vysavači nejspíš chtít, aby dokázal efektivně vysát nečistoty z koberce či z plovoucí podlahy, aby nevypouštěl příliš velké množství prachu zpět do okolí a abyste jej mohli používat i bez špuntů v uších. A protože volba spotřebitelů padá často na klasické univerzální vysavače, které lze použít na různé druhy povrchů, rozhodli jsme se otestovat právě je.

Do laboratoře jsme poslali 17 sáčkových i bezsáčkových modelů. Mimo jiné jsme zjišťovali, jaký vliv na jejich výkonnost mělo evropské nařízení o ekodesignu, které vstoupilo v platnost na začátku září loňského roku. Podle něj nesmějí výrobci od 1. 9. 2014 vyrábět vysavače s příkonem vyšším než 1600 wattů, po tomto datu směli pouze doprodat staré zásoby.


Testované výrobky - vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vysavače (255 výrobků)
poslední aktualizace: 30.3.2023


Přihlásit