Test dětských chůviček 2015

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2015

Dětské elektronické chůvičky mají zajistit bezpečí dětem a klid rodičům ve chvílích, kdy nejsou děťátku na doslech. Je možné se na ně opravdu spolehnout? Test dvaceti výrobků ukázal, že u některých může dojít ke ztrátě signálu, aniž by na to přístroj upozornil.

Dětské elektronické chůvičky jsou zařízení, která přes vysílač umístěný u dítěte přenášejí zvuk do přijímače. Ten má u sebe rodič, případně jiný dospělý. Když dítě začne plakat, škytat nebo se jinak projevovat, přístroj zvuk přenese a rodiče upozorní. Video chůvičky navíc dokážou kromě zvuku přenášet i obraz, takže dospělí mohou na dálku kontrolovat nejen to, jaké zvuky dítě vydává, ale i jak se při tom chová.

V aktuálním testu jsme prověřili celkem dvacet dětských chůviček. Byly mezi nimi klasické audio chůvičky, ale i video chůvičky a dva modely takzvaných smart chůviček.

Při zkouškách jsme se zaměřili na kvalitu přenosu signálu a odolnost vůči jeho rušení. Zajímal nás také dosah přístroje či snadnost obsluhy. Součástí testu byly i pádové zkoušky, které prověřily kvalitu zpracování všech výrobků.


Video chůvičky (porovnat)

Audio chůvičky (porovnat)

Smart chůvičky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Smart chůvičky (2 výrobků)
poslední aktualizace: 3.9.2015
Video chůvičky (7 výrobků)
poslední aktualizace: 3.9.2015
Audio chůvičky (11 výrobků)
poslední aktualizace: 3.9.2015


Přihlásit