Test suchého krmiva pro kočky 2015

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2015

Patříte mezi majitele kočky domácí? Možná jste se setkali s tím, že ne každá strava jde vašemu kočičímu mazlíčkovi pod nos. Vybírá si kočka krmivo podle kvality, nebo podle toho, na co je zvyklá a co jí chutná? Odpověď můžete nalézt v našem testu 24 druhů kočičích granulí, které jsme podrobili zkouškám na obsah a kvalitu bílkovin i na přítomnost obilných mykotoxinů. Většině jsme rozdali dobré a uspokojivé známky, dostatečnou získal jen jeden výrobek zejména za vysoký obsah plísňových jedů. 

Kočky patří mezi tvrdohlavé a vybíravé tvory, kteří jsou schopni umřít hlady jen proto, že jim jejich jídlo zkrátka nechutná. Jejich ochotu pozřít předloženou potravu údajně dokážou ovlivnit i takové faktory, jako jsou teplota nebo konzistence. Žerou a pijí rády na různých místech, proto vítají, když jsou misky na vodu a na žrádlo umístěny každá jinde a daleko od kočičí toalety. Také se jim připisuje, že se během hodování nerady dotýkají svými fousky okrajů misky, proto touží dostávat krmivo do misek tak širokých, že se do nich pohodlně vejde kočičí čumáček i jeho příslušenství.

Kočka patří mezi výlučné masožravce, nikoli mezi všežravce jako například člověk, a od toho by se mělo odvíjet krmivo, které jí poskytujeme. Kočka, která se živí sama lovem, zkonzumuje v průměru osm myší za den, čímž pokryje své stravovací a výživové nároky. Ovšem i ta, která žije doma, vyžaduje několikrát denně čerstvou dávku žrádla, byť ne v takovém objemu. Tím se liší od psů, kteří si přebytky uchovávají na později a nevadí jim konzumovat potravu, která je už pěkně uleželá.

Všech čtyřiadvacet suchých krmiv jsme v laboratoři podrobily stejně přísným zkouškám. Sledovali jsme obsah bílkovin, tuku, vlákniny i minerálních látek. Hlídali jsme také případný výskyt nežádoucích látek, jakou jsou mykotoxiny. Platí, že kvalitní krmivo bez zbytečných příměsí můžete zakoupit i za vcelku férovou cenu.


Testované výrobky - krmiva pro kočky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Krmivo pro kočky (24 výrobků)
poslední aktualizace: 6.8.2015


Přihlásit