Úspěch kampaně proti drahým zákaznickým linkám

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Počátkem letošního roku jsme upozornili na problém s modrými a bílými linkami, které mnoho společností používá jako kontaktní telefonní čísla pro spotřebitele. Volání na tyto linky může stát až 7 korun za minutu a nezapočítává se do volných minut. V průběhu kampaně Stop drahým osmičkám jsme oslovili několik desítek velkých společností. Řada z nich díky naší výzvě mění svůj způsob komunikace se zákazníky a spotřebitelé tak celkově ušetří mnoho milionů korun.

Pochvalu za konec užívání drahých osmičkových linek (čísla začínající 81 či 84) zaslouží například společnosti GE Money Bank, Internet Mall či CETELEM ČR. Další, jako LEO Express či General Logistics Systems Czech Republic oznámily, že zpoplatněné osmičkové linky zruší v dohledné době.

Některé společnosti se zatím nehodlají vzdát barevných linek, alespoň však vedle nich zřídily ještě běžnou pevnou či mobilní linku. Mezi tyto společnosti se řadí například Severočeské vodovody a kanalizace, mBank, MetLife Europe Limited, eYello CZ či BOHEMIA ENERGY entity. Úplný přehled reakcí společností najdete na této stránce.

Jsme rádi, že se díky naší snaze a podpoře spotřebitelů podařilo dosáhnout změny. Stále se ale najdou společnosti jako jsou Česká pojišťovna, Česká pošta, České dráhy, Kooperativa či Pražská plynárenská, které na svém způsobu komunikace se zákazníky nezměnily nic. Budeme proto rádi, když se k podpoře kampaně na stránce www.dtest.cz/osmicky připojí další spotřebitelé. Vyšší číslo podporovatelů nám pomůže v dalších aktivitách.  

Přihlásit