Test fotoaparátů 2015

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2015

Vybíráte fotoaparát pro zachycení svých prázdninových zážitků a dobrodružství? Nabídka je skutečně široká – od jednodušších kapesních kompaktů přes větší modely s mohutným zoomem až po systémové fotoaparáty s výměnným objektivem. Kvalitní přístroje lze najít ve všech kategoriích, přitom nemusí jít nutně o ty nejdražší. Dobrý nový kompakt pořídíte už za pět tisíc, fotoaparát s výměnným objektivem za osm tisíc korun. Nejlevnějším kompaktům se však raději vyhněte, jejich výkony jsou průměrné či jen dostatečné.

Do výběru pro červencové vydání dTestu jsme tentokrát zařadili kompaktní fotoaparátypřístroje s výměnným objektivem, které jsme otestovali od posledních publikací výsledků (únor 2015 a červenec 2014). Příznivcům vodních radovánek a dalších outdoorových aktivit pak přinášíme také stručný přehled odolných kompaktů, jejichž podrobnější výsledky najdete v naší webové databázi.

Kompaktní fotoaparáty představují velmi různorodou skupinu. Patří mezi ně zařízení různých velikostí s rozličným rozpětím zoomu i odlišným rozsahem manuálních funkcí. Rozdíly v rozměrech a možnostech však panují také mezi systémovými fotoaparáty. Do této třídy spadají jak klasické robustnější zrcadlovky optickým hledáčkem, tak kompaktnější modely s elektronickým hledáčkem či pouze s displejem. Po jakém přístroji nakonec sáhnete, se rozhodujte nejen na základě vašeho rozpočtu, ale i podle toho, co od fotoaparátu očekáváte a jak jej plánujete používat.

Cena fotoaparátů s výměnným objektivem se může vyšplhat do téměř astronomických výšin. Proto jsme se při výběru modelů pro test omezili na přístroje s cenovkou do čtyřiceti tisíc. Dražší pokročilé přístroje jsme zařadili do databáze. Jako obvykle jsme se při testování zaměřili na kvalitu pořízených snímků za různých podmínek. Všímali jsme si také snadnosti obsluhy, kvality videa, displeje či funkčnosti blesku.


Pokročilé fotoaparáty 2013-2015 (porovnat)

Kompakty 2013-2015 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kompakty 2013-2015 (197 výrobků)
poslední aktualizace: 3.12.2015
Pokročilé fotoaparáty 2013-2015 (138 výrobků)
poslední aktualizace: 3.12.2015


Přihlásit